Advert
Advert
Advert
Cumhuriyetimize bakışlar
Aytekin Ertuğrul

Cumhuriyetimize bakışlar

Bu içerik 1588 kez okundu.

Cumhuriyet  bayramı münasebetiyle Köşe Yazarlarımıza açık mektup
Çok değer verdiğimiz ve her gün okuduğumuz bazı köşe yazarlarımız dahi bu gün Türkiye’mizin içinde bulunduğu durumu yazar ve açıklarlarken bütün faktörleri inceliyorlar  ama bir faktöre gelince  bu faktörden hiç söz açmıyorlar. Bu faktör nedir? Bu faktör açık bütçe ve enflasyondur. 

“ İstikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dâhili ve harici bedhahların olacaktır” denilmiştir. 10. Kasım 1938 den bu yana dâhili ve harici bedhahlarımız durmadan duraksamadan tam gaz ilerliyorlar. Bu günkü iktidar mensuplarının dahi anlayabileceği şekilde yazarsak DENK bütçe + Laik eğitime dönülmeden PKK da FETÖ da yenilemez. Devlet ve Millet arasındaki çelişmeler sanıldığı gibi  sadece basit bir çıkar kavgası  da  değildir. Daha köklü ve derin bir kavgadır. Bu kavganın su üzerindeki görünümü 14 Mayıs 1950 de 3 TL olan bir ABD dolarının bu gün 3.080.000 TL ye çıkmış olmasıdır. Kavga Doların yükselişi ve Türk parasının ezilişi DENK bütçe yapılarak durdurulmadığından hep ezilen Türk milletinin aleyhine sonuçlanmaktadır. Yani özetlerse; nifak-i milli işte budur.

Cumhuriyetimiz Açısından İrtica Nedir?

 14 Mayıs 1950 tarihinden sonra irtica tam gaz ilerlemiştir. İrtica elindekileri yok pahasına harcamak ve düşmanın değerlerinde yükselme gibi belirtiler veren  sosyal bir olaydır. 2004 ten bu yana irtica ne kadar ilerledi diye bir soru sorsak cevabını bir istatistikle veya bir rakamla verebilir miyiz? Evet. O tarihte bir ABD doları 1.320.000 idi. Bu gün 3.100.000 TL dir.  O zaman AKP döneminde irtica ilerledi mi geriledi mi? Birlikte irdeleyelim. Atatürk gününde ise bir ABD doları 80 kuruş idi. O günden bu yana büyüyen irtica nedir. Görüldüğü gibi aslında irtica insanın cebinden paralarını, sofrasından yiyecek ve içecekleri alan bir şeydir. Ama irticanın bu yüzünü nedense bize göstermiyorlar ve bu yüzünü saklıyorlar.

  Cumhuriyete giden yolda bir hatıra. 

Daha henüz Cumhuriyet ortalıkta yok. Lozan görüşmeleri tıkanmış. İzmir İktisat Kongresi toplanmıştır. Atatürk İzmir İktisat Kongresini açış konuşması yapıyor.

 “Arkadaşlar, son söz olarak demiştim ki, biz memleketimizi artık esir 
ülkesi yapamayız. Lausanne  Konferansı’nın son müzakeresi bu nokta ile alâkadardır. Konferansın şimdilik talika ( 
Tehir edilişi) uğrayışı hep aynı meseleden, aynı noktadan münbaistir(ileri çıkan, doğan) gibi telakki olunabilir. Ordularımız en büyük bir zaferi ihraz etmişler ve meşy-i muzafferanesini (zaferin devamını durduracak)tevkif edecek  hiçbir mani mevcut değildir… Milletimiz, Meclisimiz ve Hükümetimiz samimi 
olarak sulh taraftarı bulunduğu için, muzaffer ordularımızı durdurdu ve 
heyet-i murahhasımızı Laussane’a gönderdi.”

 Batılı haçlı bedhahlarımız buradaki ince mesajı anlamışlar ve Lozan imzalanmıştır. Lozan’ın arkasından da Cumhuriyet ilan edilmiştir.

 

Demokrasi ve Cumhuriyet Nedir?

Demokrasi ve Cumhuriyet, açık bütçe yaparak milletin cebinden paralarını sofrasından yiyeceklerini almayı yasaklayan bir rejimdir.

Demokrasi ve Cumhuriyet 50 kuruşa alınan kaput bezini 50.000.000 TL ye çıkaranların ve milleti soyanların rejimi asla değildir.

Demokrasi ve Cumhuriyet bütçeyi açık yapmak ve açıkları kapatmak için kapı kapı dolaşarak Türk Milletini düşmanlarına borçlandırmak ve bu yolla Türk milletini düşmanlarından medet umma çizgisine düşürmek rejimi asla değildir. 

Demokrasi ve Cumhuriyet çareyi bilimde bilim adamlarında kitaplarda tarihten alınan derslerde aramak bulmak ve uygulamak rejimidir. 

Demokrasi ve Cumhuriyetimiz özel bir cumhuriyettir.  Temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk Kültürüdür. Her karış toprağı şehit kanları ile sulanarak kurulmuştur. Bundaki başarıyı, Türk Ulusunun ve onun değerli ordusunun bir ve beraber olarak azimle yürümesine borçluyuz. Bu büyük tarihi ve dünyada eşi görülmemiş galibiyetin torunlarından ibaret bulunan Türk milleti ne yazık ki 14 Mayıs 1950 den sonra Demokrasi kahramanlarımızın açık bütçeleri ve laik eğitimden uzaklaşan rotası sayesinde her geçen gün yok oluşa doğru sürüklenmektedir. Acı ama gerçek maalesef budur. Türk milletinin en büyük bayramı tüm Türk milletine kutlu olsun.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti