Advert
Advert
Advert
Terör kaderimiz değildir...
Aytekin Ertuğrul

Terör kaderimiz değildir...

Bu içerik 1505 kez okundu.

Türkiye Cumhuriyetinin Kaderi Terörle Uyanıp Terörle          

                             Yatmak Değildir.    

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul                                                               draertugrul@hotmail.com

 

Ey gafil Aytekin Ertuğrul. Sen ne diyorsun. Ne dediğinin farkında mısın diye adama sorarlar. Evet, ben ne yazdığımı çok iyi biliyorum. Türk milletinin kaderini çizenler Atatürk’ün Gençliğe seslenişinde işaret buyurdukları gibi” Dünya’da eşi görülmemiş bir galibiyetin mümessilleridirler”. Bunlar Türk milletinin terörle uyanıp terörle yatması için 14 Mayıs 1950 de çizdikleri Açık bütçe+ Laik eğitimden uzaklaşma gibi iki önemli temel üzerinde yükselecek terörü de bilerek planlamışlardır. Bu hafta bize zorla yaşatılan iki önemli olay vardır. Şimdi bu açıdan bakarak iki, önemli gelişmeyi açıklamaya çalışalım.

 Cumhuriyet Gazetesine Yapılan Operasyon Nedir?

Bu açıdan baktığımı zaman Cumhuriyet gazetesi bence başına gelenleri hak etmişti. Bakın CHP genel başkanı dahi son olarak şunları söyledi. “Terörle mücadele için günlük düzenlemeler yetmez. Bataklığı kurutmak lazım” dedi. El hak doğrudur ama bataklık nedir söylememiştir. Biz söyleyelim. Hepinizin de artık çok iyi bildiği gibi bataklık= Açık bütçe + Laik eğitimden uzaklaşmaktır. Peki, Sayın Cumhuriyet gazetesinin bu iki ihanetin kökünün kazınması için kurumsal düzeyde bir mücadelesi olmuş mudur? Benim bildiğim kadarı ile hiç olmamıştır. Cumhuriyet Gazetesinden, Karikatürist Musa Kart, yayın müdürü Murat sabuncu, Hakan Kara, Kadri Gürsel, Güray Öz olmak üzere tam 9 kişi tutuklanmıştır. O halde başlarına geleceklerle mücadele etmemişler adeta bu günlerin gelmesini beklemişlerdir diyebilir miyiz? Evet, aynen öyle diyoruz. Ama ekliyoruz. Hırsızın hiç mi suçu yok fıkrasında olduğu gibi “ Açık bütçeleri yapanlar uygulayanlar ve bu yolda “ Durmak yok yola devam”     diyerek ilerleyenlerin hiç mi suçu yok. 

 HDP operasyonu nedir?

Bu konu biraz hassas bir konudur. HDP den 9 Milletvekili tutuklanmıştır. PKK + HDP konusu AKP iktidarının başından beri anlamadığı çözmek için kafa yormadığı konunun sosyal ve ekonomik derinliklerine inmediği sathi olarak bir takım nutuklarla beyanatlarla çözeceğini sandığı bir konudur. Biz yazılarımızda bunları uzun uzun yazdık. O eski yazılarımızdan birinden alıntı yaparak bu günkü yazımızı sonuca bağlayalım. 23 Ağustos 2016 tarihli yazımızdan alıntıdır.

“ Terör DENK bütçe+ Laik eğitime dönmekle önlenir.

İnsanlarımızı enflasyonla soyar, soğana çevirir onu 70 cente muhtaç eder yaşamak ve günde 20 Dolar kazanabilmek için dağa çıkmak zorunda bırakırsanız terörle mücadele değil teröre destek yapmış olursunuz.

Yapılacak işler bellidir. TBMM tam çoğunluğu ile toplamak. Bütün partilerin katılımı ile anayasamızın Emirleri olan DENK bütçe+ Laik eğitimde anlaşarak TBMM hükumeti kurmak. Bütün yurtta OHAL yerine sıkıyönetim uygulamak…. DENK bütçe+ Laik eğitimi herkesin anlayacağı bir açıklıkta Anayasamıza yazmak. %5 veya daha fazla enflasyon yapılması halinde TBMM nin hükumetleri görevden alacakları yolu açık seçik yazmak Aksi halde karayılanı taşın ardında bulan ölüm sizi de bulacaktır.

Eyy Hükumet TBMM nin sayın üyeleri. AÇIK bütçeye devam laik eğitimin yok edilmesine devam demek bu yola devam demektir. Bu yol anayasal değildir. Hukuk yolu değildir. Bilim yolu değildir. Düşmanlarımızın bizi yutmak ve yok etmek için çizdikleri yoldur Dost her zaman acı söylemez. Acıları yaşarsınız.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek