Advert
Advert
Advert
Kısa Kısa 10 Aralık Haftasına bakış
Aytekin Ertuğrul

Kısa Kısa 10 Aralık Haftasına bakış

Bu içerik 1516 kez okundu.

 

Kısa Kısa 10 Aralık Haftasına bakış
Op. Dr. Aytekin Ertuğrul
draertugrul@hotmail.com
2017 Mali Yılı Bütçesi 46 Milyar açıktır.
Aralık Ayı Önemli bir aydır. Çünkü bütçe bir ocaktan itibaren başlatıldığından Aralık ayı TBMM bütçenin görüşülerek çıkarıldığı ve Cumhurbaşkanının onayını müteakip uygulanmaya başlayarak Türk milletinin soyulmaya başlanacağı aydır. 2017 Mali yılı bütçesi 46 Milyar TL açıktır. Açık bütçeler demek Türk milletini, cebinden paraların alınacağı sofrasından yiyecek ve içeceklerin alınacağı bir uygulama demektir. Bütçeyi yazmaya gelecek hafta devam edelim.
 
Binmişiz bir Alamete Gidiyoruz Kıyamete  
Hükumet bir dizi ekonomik önlem almıştır ve bunları açıklamıştır. İşte açıklanan önlemlerin ana hatları: 
Yıldırım, yaptığı açıklamada, "Firmaların piyasada nakit ihtiyaçları var, nakit sıkıntısı var. Bu nakit sıkıntısını rahatlatmak, işlerini genişletmelerini sağlamak hatta istihdamı artırmak için hazine kefaleti getirmek suretiyle, Kredi Garanti Fonu'nun kefaletiyle 250 milyar liraya kadar bir kredi hacmi oluşturuyoruz." dedi. (Yani borçluları yeniden borçlandırıyoruz diyor.)
 
Başbakan Yıldırım,"2017'de özel sektör yatırımlarını daha da teşvik etmek, artmasını sağlamak amacıyla imalat sanayine, yatırım teşvik kapsamındaki projelere artı destek vermek için, yatırımın teşvik edilmesinde ciddi bir seferberlik başlatıyoruz. 2017'de yapılan imalata yönelik yatırım harcamaları için yatırıma katkı oranını mevcudun üzerine yüzde 15 daha artırıyoruz. Kurumlar vergisi indirimini de tam olarak uygulayacağız." ifadelerini kullandı. ( Sayın Başbakanımız, eğitilmiş insan bir hizmeti en kısa sürede en az sarfiyatla ve en ucuza yapar. Bu nedenle biz artık Laik eğitime döneceğiz demiyor)
Hepsi bu kadar değil. Birçok laf salatası ekonomik paket diye açıklanmış Ama DENK bütçe yapacağız yok. Atatürk dönemindeki gibi laik eğitim yapacağız yokEn az düşmanlarımız kadar milletimizi okutacağız ve en az düşmanlarımız kadar kitap yazacağız yok. Bu nedenlerle bunların hepsi hayal hepsi aldatmadır.
Peki, AKP ne zaman Müslümanlığa dönecek. Bilim Çin'de olsa bile gidip alacak ve Türkiye’mize getirecek ve Her türlü ekonomik sistemin  başarısı için İLK ŞART bütçenin ekonomik bünye ile orantılı ve DENK olmasıdır diyerek açık bütçe ihanetine son verecek.
Binmişiz bir alamete gidiyoruz kıyamete işte bu günler için denilmiştir.
 
 
CHP Nedir Ne Değildir 
CHP laik eğitimi + DENK bütçeyi İsmet İnönü'den sonra hiç dile getirmemiştir. . Türk milleti açık bütçelerle israfla zamlarla laik eğitimden  uzaklaşmalarla tarih sahnesinden silinmeye doğru hızla ilerlemektedir. Bu akımı Türk Milleti durduracaktır. Korkarım CHP yöneticileri de bu akımda eriyip yok olacaklardır. CHP Cumhuriyeti kurmuş. DENK bütçeler yaparak uygulamış. Laik eğitimi yerleştirmiş. Devletçilik temelinde karma ekonomiyi kurmuş ve işletmiş tarihimizin, yüz akı, İç İşleri Bakanlığına Dilekçe Verilerek kurulmamış, Türk milleti tarafından kurulmuş yegâne partidir. CHP nin ilk kuruluştaki adı” Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyetidir.”CHP bu tarihine ve ilkelerine  saygı duymayanların,  bilmeyenlerin ve anlamayanların yönetebileceği ve iktidara taşıyabileceği bir parti değildir.
 
Yurt Yangınında Yanarak Ölen Çocuklarımız
Hepinizin acı acı bildiği gibi Adana’da özel bir yurtta kalan 12 çocuk ihmalden yanarak ölmüşlerdir. Bu Ölümlerin sebebi paramızın ölümüdür dersem inanır mısınız? Çünkü, parası öldürülen milletler ayni zamanda yanarak ölüme da mahkûm edilmiş demektir. Paramızı öldürmede AKP şampiyondur AKP döneminde
Bir gram altın 18.000.000 TL iken 125.000.000 TL ye çıkmıştır. Artış %700 dür.
Bir çeyrek altın 24.000.000 TL iken bu gün itibari ( 10 Aralık 2016) ile 226.000.000 TL dir artış %900 dur
Bir ABD doları 1.320.000 TL iken bu gün 3.417.000 TL dir artış %266 dır.
İşte katil rakamlar bunlardır. Tablo budur. Acı ama gerçek. Bu tablo tarihe kimin tarafından armağan edildiği şüphesiz ki yazılacaktır.
Doğaldır ki ölümler kazalar hepsi ama hepsi bu acı tablonun bize armağanlarıdır. 
 Emperyalizm açık bütçeler yaptırarak elini sürmeden Türk milletini TBMM eliyle yok etmektedir. Bu kadar ağır sonuca nereden vardık. Açık bütçeler TBMM de yapılıyor da ondan. 2017 mali yılı bütçesi de 46.Milyar açıktır. AKP dönemindeki toplam bütçe açıkları 469 Milyarı aşmıştır. İşte Türk Milletine Türk Çocuklarına daha fazla ölüm daha fazla yanmak hakkı.
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek