Bilindiği gibi Kızılcaali köyü, Kaynarca Ziraat Odası Başkanı İbrahim Çakar’ın da köyü. Kendisi AK Parti’den Belediye Başkan Adayı olmuştu. Anketlerde Kadir Yazgan’la beraber en çok oyu aldığı bilinen İbrahim Çakar’ın yerine Lütfi Bayraktar ve Ali İnci’nin ısrarla istediği, Ali ihsan Yavuz’un da onları ‘kırmayarak’ Mustafa Özer’in aday gösterilmesine karar verilmişti. 

AK Parti Büyükşehir Belediye Adayı Yusuf Alemdar ilçeye ilk gelişinde kahvaltı yapacağı muhtarları bekletmiş, İbrahim Çakar’ı ziyaret ederek bir saat ikna etmeye çalışmıştı. Ancak, “inşallah” dışında yanıt alamadı. 

 

Ancak Kaynarca seçmeni AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ve milletvekillerini Lütfi Bayraktar, Ali İnci’nin kendilerine hiçe sayarak karar vermelerinin de bir bedeli olabilir. Her laflarının başında ayrımcılık yapmadığını söyleyenlerin köylere milletvekili götürürken dahi ayrımcılık yaptıkları görülüyor. Bize sayın Murat Kaya’ya hoş geldiniz demek ve Kızılcaali’deki  zor görevinde başarılar dilemek düşer! - SEDAT BALTA

Advert