GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-06-2023 14:42

Ana caddenin asfaltlanmaması Kaynarca esnafını sıkıntıya soktu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kaynarca’da yapımına devam edilen alt yapı kanalizasyon projesinin yaz sezonu gelmesine rağmen bitirilememesi ilçede yaşayan tüm vatandaşlar gibi ilçe esnaflarını da isyan noktasına getirdi. 

Ana caddenin asfaltlanmaması Kaynarca esnafını sıkıntıya soktu

UMUDUMUZ DENİZ SEZONUYDU

Okulların kapanacağı 16 Haziran tarihinden sonra Cebeci - Kefken, Kerpe gibi tatil beldelerine trafik akışının artacağını ifade eden esnaflar Dr. Hasan Akgün Bulvarı’ndaki alt yapı çalışmasının bitirilmemesine tepki gösteriyorlar. Yayalar çamurdan su çukurundan yürüyememekten, araç sahipleri öntakım arızalarından şikayetçi. Kaynarcahaber’e konuşan bir ilçe esnafı, “Büyükşehir Belediyesi yolu kazdı, boruları döşedi, kapattı. Aylardır toz çamur içinde yaşıyoruz. Ekonomik sıkıntılarımız zaten malum. Umudumuzu deniz sezonuna bağlamıştık. Bakkalından, manavına, kasabına tüm esnaflar olarak zarar ediyoruz. Yaz sezonuna güvenerek mal aldık, ödemeleri gelince nasıl ödeyeceğiz kara düşünüyoruz. 3 kilometrelik yola ince bir asfalt atıp çalışma sezondan sonra devam etmeli. Buradan önce çevre yolunun asfaltlanacağı söyleniyor bu esnafın sezondan hiç yararlanamaması anlamına gelir” diye konuştu. 

 

ZAMANLAMA YANLIŞ

Kaynarca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadir Yazgan da esnafların sıkıntılarını doğrulayarak, “Zamanlama yanlış oldu. Yaz sezonunda bitirilemeyecekse başlanmayacaktı. Biz gerekli makamlara bu konuda bilgi verdik, taleplerimizi ilettik. Ancak sorun çözülmedi” diye konuştu. - SEDAT BALTA

AdminAdmin