GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-06-2023 12:53

Arifağa ve Başoğlu’nda asfalt yenileme çalışmalarına başlandı

Büyükşehir Belediyesi Kaynarca Arifağa ve Başoğlu grup yolunun zeminini iyileştirip, 4 bin 600 ton asfalt kullanarak 4 kilometrelik hattı modern ve güvenli sürüş için hazır hale getirecek çalışmaları başlattı. Arifağa Mahallesi Azası Ahmet Yaman, “Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Ekrem Yüce’ye, Kaynarca Belediye Başkanımız sayın Murat Kefli’ye, yol çalışması yapan ekiplerimize, Arifağa köyü ve şahsım adına teşekkür ederim. Azalık görev sürem içinde köyümüzdeki yol sorunları ve diğer sorunlarımız hakkındaki çalışmalarıma devam edeceğim” diye konuştu. 

Arifağa ve Başoğlu’nda asfalt yenileme çalışmalarına başlandı

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklama şöyle: “Son olarak ekipler Kaynarca’nın Kocaeli sınırına çok yakın bir noktada bulunan Arifağa ve Başoğlu grup yolunu sil baştan yeniliyor.

25 bin ton dolgu malzemesi

 

Grup yolunun tamamında zamanla oluşan deformeler sonucunda 25 bin ton alt temel dolgu malzemesi ile zemin iyileştirmesi yapılarak sıcak asfalt öncesi hazır hale getirildi. Güzergâhta yapılan bu iyileştirme çalışması sonrası, uzun yıllar konforlu ve güvenli bir sürüşü bölge halkı ile bulaştıracak.

 

4 bin 600 asfalt

 

Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri kırsal alanların ulaşımlarını konforlu hale taşımak için yoğun mesai harcıyor. 4 kilometrelik grup yolu 4 bin 600 ton asfalt ile yeni yüzüne kavuşturulacak. Arifağa ve Başoğlu mahallerinde işlemler tamamlandığında ilçe merkezi ve mahalleler arası ulaşım çok daha rahat bir şekilde yapılabilecek.

 

Şehrin kuzeyine hayırlı olsun

“Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’nin paylaştığı ‘asfaltsız yol kalmayacak’ hedefine ulaşmak, şehrimiz ulaşım ağlarını yenilenen yüzleriyle hemşehrilerimizin hizmetine sunmak için gayretle çalışıyoruz. Son olarak Sakarya’nın en kuzeyi diyebileceğimiz Kocaeli sınırına çok yakın bir noktada zemin iyileştirme çalışmalarını tamamlayarak, sıcak asfalt çalışmalarımızı başlattık. 4 kilometrelik grup yolunda tüm işlemler tamamlandığı zaman Kaynarca’mıza yakışacak bir güzergâhı vatandaşlarımızla buluşturacağız.”

AdminAdmin