Elektrik kesintilerinden kurban etleri bozulacak(!)

Kaynarcahaber’e konuşan vatandaşlar, geçmiş dönemlerde belediyenin kaçak yapılaşmaya göz yumup elektrik abonesi yaptırdığını savunarak bu durumun elektrik sorununu daha da büyüttüğünü ifade ettiler. Trafo yetersizliği nedeniyle süt sığırlarını jeneratörle sağdıklarını, elektronik aletlerin bozulduğunu belirten köy sakinleri, “19 Mart tarihinde iktidar partisi milletvekili Lütfi Bayraktar köyümüze gelerek sorunla ilgileneceğini söyledi. Ancak aradan geçen 3 aya rağmen bir daha dönüş olmadı. Geçmiş dönemlerde olduğu gibi unutulduk mu bilmiyoruz” diye konuştu. 

 

İLÇE BAŞKANI İHALE TAMAM

AK Parti Kaynarca İlçe Başkanı Muhammet Ali Pulat da belediye seçimleri öncesi yaptığı açıklamada, Birlik mahallesine 10 milyonluk yatırım yapılacağını, ihalesinin yapıldığını, çalışmalara Mayıs ayında başlanacağını Temmuz Ağustos gibi Birlik mahallemizin elektrik sorununu tamamen ortadan kaldırıp vatandaşlarımızı rahatlatacağız demişti. 

Köyde market işleten Muammer Demir, köy halkı olarak her türlü başvuruda bulunduklarını belirterek. yarın Vali beye dilekçe vermek için toplu halde Valiliğe gideceğiz” dedi. - SEDAT BALTA

Advert