GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-12-2022 09:02   Güncelleme : 24-12-2022 09:32

Büyükşehir Belediyesi’nden altyapı ve arıtma çalışmaları hakkında açıklama

İlçemizde altyapı çalışmasının durmasına, proje bitmeden asfaltlama yapılmaması kararı nedeniyle yolların çamur olmasına tepkiler sürerken konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesi’nden haber diliyle yazılan bir basın açıklama yapıldı. Açıklama şöyle…

Büyükşehir Belediyesi’nden altyapı ve arıtma çalışmaları hakkında açıklama

Açıklamada 50 bin metrelik kanalizasyon hattının 8 bin 500 metrelik kısmının bitirildiği, İskenderli köprüsü mevkiindeki arıtma tesisinde ise çalışmanın aralıksız şekilde sürdüğü belirtildi. 

BÜYÜKŞEHİR BASIN AÇIKLAMASI ŞÖYLE:

“Kaynarca’da hayata geçireceği İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi ve bu tesis ile entegre şekilde bölgeye hizmet verecek 50 bin metrelik altyapı hattında çalışmalarını sürdürüyor.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Kaynarca ilçesinde yapımını sürdürdüğü İleri Biyolojik Arıtma Tesisi ve tesis ile entegre şekilde bölgeye hizmet verecek 50 bin metrelik altyapı projesinde çalışmalarına aralıksız şekilde devam ediyor. Bölgede bugüne kadar yapılan çalışmalarla 8 bin 500 metrelik kısmı tamamlanan 50 bin metrelik kanalizasyon hattının yanı sıra İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi de hızla yükseliyor. Evsel atık suların güvenle taşınacağı ve son teknoloji cihazlarla arıtıldıktan sonra doğaya yeniden deşarj edileceği proje sayesinde Kaynarca bölgesinin doğası çevreci belediyecilik anlayışına yakışır şekilde korunacak.

ÇEVRECİ PROJELER

Sağlam altyapı ağının yanı sıra yenilenebilir enerji ve atık su arıtma tesisleriyle çevreci projelere de imza atan SASKİ tarafından çalışmalarla ilgili yapılan açıklamada, “ Sakarya’nın eşsiz doğasının varlığını ve kaliteli içme suyunu gelecek nesillere eksiksiz şekilde bırakmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kaynarca ilçesinde 10 bin metrekarelik alanda inşası devam eden projemiz tamamlandığında bölgenin evsel atık sularını hızla en temiz hale getireceğiz.

GELECEĞE BİR ESER

18 bin kişilik nüfusa rahat bir şekilde hizmet verebilecek tesisimiz ile günde 3 bin metreküp atık su arıtacağız. Vatandaşlarımızın proje kapsamında devam eden inşa sürecinden minimum seviyede etkilenmesi için ekiplerimiz aralıksız şekilde çalışıyor. Bu konuda bölge halkından sağduyulu olmalarını rica ediyoruz. Bölgeye inşa edilen bu hizmet adeta kıymetli bir eser niteliğinde gelecek nesillere aktarılacaktır” - SEDAT BALTA

AdminAdmin