GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-10-2022 12:53

Büyükşehir Belediyesi'nden köylere 36 km. yol açıklaması

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kaynarca'da Kalburcu, Eğrioğlu, Akbaşlı, Müezzinler ve Okçular mahallelerini kapsayan grup yollarında asfalt serim işlemi başladı.

Büyükşehir Belediyesi'nden köylere 36 km. yol açıklaması

Büyükşehir Belediyesi, Kaynarca-Karasu ilçelerinde toplamda 36 kilometreyi kapsayan güzergâhta ilk asfalt serim işlemini gerçekleştirdi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi şehrin kuzeyindeki asfalt çalışmalarına start verdi. Kaynarca ve Karasu ilçelerini kapsayan çalışmalarda Kalburcu, Eğrioğlu, Akbaşlı, Müezzinler ve Okçular mahallelerini kapsayan grup yolunda asfalt serim işlemi başladı.

Kırsal bölgelerde daha güçlü bir ulaşım ağı için planlamalar dâhilinde asfalt serim işlemlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Karasu ve Kaynarca ilçelerinde 36 kilometrelik güzergahı 52 bin 500 ton asfalt sıcak asfalt kullanarak baştan aşağı yenileyecek.

Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Gündüz gece demeden devam ettiğimiz çalışmalara bir yenisini daha ekliyoruz. Kaynarca ve Karasu ilçelerimizde Kalburcu, Eğrioğlu, Akbaşlı, Müezzinler ve Okçular Mahallelerini kapsayan grup yolunu toplamda 52 bin 500 ton sıcak asfalta kavuşturacağız. Çalışmaların bitiminde 36 kilometrelik grup yolumuzu yenileyerek şehrimize kazandıracağız” denildi.

AdminAdmin