SİYASET
Giriş Tarihi : 05-05-2023 12:16   Güncelleme : 05-05-2023 12:20

Çiftçi devleti yanında görecek

Üreticiye yeterli desteğin verilmediğini ifade CHP milletvekil adayı Kamil Özkan, “Çiftçilerin bankalardan veya tarım kredi kooperatiflerinden aldıkları kredilerin fiyatları sıfırlanacak. Tüm çiftçilerimiz gibi Pamukovalı, Geyveli meyve üreticisi de desteklerin artırılmasıyla rahatlayacak. Tarımda çalışan kadın ve gençlerimizin SGK primlerini devlet karşılayacak” dedi. 

Çiftçi devleti yanında görecek

CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI PAMUKOVA’DA

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya milletvekili adayları Ayça Taşkent, Kamil Özkan, Emel Akçil, Ali Fethi Gürler, Özer Özçınar, seçim çalışmalarını Pamukova’da sürdürdü. 

 

MESLEK ODALARI ZİYARET EDİLDİ

Pamukova’da Ziraat Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Şoförler ve Otomobilciler Odası yöneticilerini ziyaret eden CHP milletvekili adayları ilçe merkezindeki çay bahçeleri, caddeler ve sanayi sitesinde esnaf ve vatandaşlarla buluştu.

MİLLET İTTİFAKI GÜÇBİRLİĞİ

CHP üçüncü sıra milletvekili adayı Kamil Özkan: “Pamukova’da çok sayıda vatandaşımızdan seni milletvekili adayı olarak görmek istiyoruz bizi en iyi siz temsil edersiniz sözlerini duymak bizi onurlandırdı. Sakarya’da Millet İttifakı partilerinin güçbirliği CHP’yi çok iddialı bir konuma taşıdı” diye konuştu. 

GÜBRE İLAÇ VE YEM DESTEĞİ 

Tarım sektöründe önemli kurumlarda deneyimleri olan Kamil Özkan, çiftçinin sorununu çok iyi bildiğini ifade ederek, “Sakarya’da bahçe ve tarla tarımı, sebzecilik, meyvecilik yapan üreticimiz hak ettiği desteği bulamıyor. Gübre, ilaç ve yem konusunda dış bağımlılığı azaltarak fiyatları düşüreceğiz. CHP köylerde veteriner, ziraat mühendisi ve ziraat teknisyeninden oluşan ekipler kuracak. Çiftçilerimize hastalık tedavisi, aşı, toprak analizi, bitki sağlığı gibi her konuda ücretsiz destek sağlanacak. CHP’nin tarım politikalarında çiftçi mahsulünü verdiği an parasını peşin alacak. Çiftçiye verilen destekleme miktarları artacak. Bu durum herkesin mutfağına yansıyacak” diye konuştu.  

AdminAdmin