GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-08-2023 18:31   Güncelleme : 30-08-2023 18:52

"Cumhuriyet ebediyen yaşayacaktır"

Vatan ve Hürriyet Derneği, Büyük Taarruz Zaferi'nin 101. Yıldönümü’nde kahvaltılı kutlama programı düzenledi. Genel Başkanı Yaşar Dursun, “Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı. Türkiye için Sakarya için hepimiz için kutlu olsun” dedi.

TÜRK KATLİAMLAR
Genel Merkezi Sakarya'da bulunan Vatan ve Hürriyet Derneği Genel Başkanı Yaşar Dursun yaptığı açıklamada, " Ağustos ayı Anadolu’ya vurulan Türk mührümünün ayıdır. Zaferler kutlamak çok önemli olsa da bu zaferleri devam ettirmemiz gerekiyor. Türkün kültürü ve edebiyatı ile kurulan Osmanlı İmparatorluğu 1500’lü yıllarda halefi kültürünün getirilmesiyle Arap kültürüne yönelme başlıyor. Burada büyük sorunlar başlıyor. Türkler ikinci sınıf vatandaş haline geliyor. Rumlar, Ermeniler saray ahalisi oluyor. Türkleri medeniyetten uzak olarak görüyorlar. Osmanlı’da 1700’lerden sonra ekonomi bozulmaya başlayınca azınlıklar ayaklanmaya başlıyor. Osmanlı'nın tarımı ve ticaretini ele geçirdiler. 1800’lerden sonra Osmanlı'nın maliyetine el koyuluyor. Batı Trakya' da ve Kafkasya’da Türk katliamlar başlıyor” dedi.
“EBEDİYEN YAŞAYACAK”
“Gizli tarihi şimdi açıyoruz” diyen Dursun, “Osmanlı'nın son 50 yılında türkülere karşı bir soykırım başlıyor. Türk köyleri yakılıyor. Camiler yakılıyor. Bugün gizlenen tarih budur. Yeni Türkiye Cumhuriyeti'nin teslim aldığı Türk toplumu hastalıklı ve bakımsız durumda kalıyor. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk yıllarca zulüm görmüş Türk Milleti’ne diyor ki: Türk çalışkandır. Bu şekilde Türk Milleti’nin yıkılmış motivasyonunu yükseltiyor. Başarabilirsiniz diyor. Atatürk Türk Milleti’nin soyunu kurutmaya çalışanlara karşı büyük bir savaş açıyor. Biz büyük sıkıntılarla Cumhuriyeti kuran insanlardan emanet aldık. Bizden sonraki nesillere de bu vatanı emanet edeceğiz. Ey büyük Önder yattığın yerde rahat uyu. Bugün 30 Ağustos’u biraz hüzünlü kutluyoruz. Bazı görevlerimizi yerine getiremedik ancak senin kurduğun Cumhuriyeti bütün toprak bütünlüğü ile beraber, senin aydınlattığın yolda ilerleyeceğiz. Senin kurduğun Cumhuriyet ebediyen yaşayacaktır" dedi. - RABİA KARAMAN

AdminAdmin