GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-01-2023 08:51   Güncelleme : 12-01-2023 08:57

Dolmuşlara zam talebi

Sakarya Şoförler Odası, ulaşıma yüzde 30 zam yapılması için Büyükşehir Belediyesi’ne başvurdu. Oda Başkanı Yusuf İlkhun, “Biz enflasyona ciddi manada yenilmiş esnaf topluluğuz. Zam istemek zorunda kaldık” dedi.

Dolmuşlara zam talebi

Sakarya Şoförler Odası, ulaşıma yüzde 30 zam yapılması için Büyükşehir Belediyesi’ne başvurdu. Oda Başkanı Yusuf İlkhun, “Biz enflasyona ciddi manada yenilmiş esnaf topluluğuz. Zam istemek zorunda kaldık” dedi.

YARIN KARAR ÇIKACAK

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), şoför esnaflarının zam talebini yarın karara bağlayacak. Toplantı öncesi gazetemize konuşan Şoförler Odası Başkanı Yusuf İlkhun, “Yüzde 30’luk zam talebimiz var. Perşembe günü UKOME toplantısı yapılacak. Zam talebimizi yüksek bulanlar olabilir. Ama unutulmamalı ki esnaf olduğumuz gibi aynı zaman da vatandaşız.  Biz de pazara, markete gidiyoruz. Her şeye zam geldi. Böyle bir zam istemek zorunda kaldık” şeklinde konuştu.

“YEVMİYE VEREMİYORUZ”

Kendilerinin de personel çalıştırdığını söyleyen İlkhun, “Şu anda asgari ücret oranında bile ücret veremiyoruz. Bundan 3-4 yıl önce verdiğimiz yevmiyeler asgari ücretin kat kat üstünde oluyordu.  Üstüne üstlük giderler çok fazla arttı. Pandemiden beri ulaşıma çok yüksek zam geldi gibi gözükse de diğer zamlarla kıyasladığımızda bizim yaptığımız zamlar çok düşük kalıyor. Biz enflasyona ciddi manada yenilmiş esnaf topluluğuz.  Keşke yüzde 30’dan fazla zam alabilsek ve esnaf kendine gelse” ifadelerini kullandı. - Adapazarı Akşam Haberleri gazetesinden Nazile Akarsu'nun haberi...

AdminAdmin