Mehteran takımı gösterileriyle başlayan programda Fatih Erbakan'ın salona girişiyle büyük coşku yaşandı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

Sonrasında kürsüye gelen Milli Gençlik Derneği Sakarya İl Başkanı Mücahit Karagöz Milli Gençlik şöleninin hayırlı olmasını dileyerek fethin 571. yılını kutladı.

Karagöz'ün konuşmasının ardından fethin 571. yılı konulu video gösterimi izledi.

Sonrasında konuşan Milli Gençlik Derneği Genel Başkanı Ahmet Özvatan organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederek, "Bizleri her sene İstanbul"un fethi programını gerçekleştirmenizdeki sebep altında büyük manalar taşımasıdır. Bu büyük fetih yakında büyük fetihlerin de kapısını açacaktır. Bu salonundaki coşku yeni zaferlerin yakın olduğunu gösteriyor. Bu zaferlerden bir tanesi LGBT olacaktır. Bizler İslam'a uygun bir şekilde hareket edeceğiz. Önce zihinleri fethedeceğiz" dedi.

Özvatan'ın konuşmasının ardından Gazze konulu kısa film gösterimi izlendi. Ardından Filistin Eski Milli Eğitim Bakanı ve Hamas ve Gazze sorumlusu kürsüye çıkarak bir konuşma gerçekleştirdi.

Seslendirilen şarkıların ardından son olarak kürsüye çıkan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ise, "Bugün Sakarya'da İstanbul'un fethinin 571. yıl dönümününü kutluyoruz. Fethin askerlerini de rahmetle yad ediyoruz. Bu vesile ile fethin önemini ve anlamını da bir kez daha idrak ediyoruz.

İstanbul'un fethi yepyeni bir dönemin başlamasına vesile olmuştur. Ayak bastığı ve hüküm sürdüğü her yere adaleti götüren ecdadımız İstanbul'a da bunu getirmiştir. İstanbul'da farklı inanca sahip olan toplumlar yüzyıllar boyunca birlikte yaşamışlardır" diyerek fethin hikayesini anlattı.

Erbakan konuşmasının sonunda Ayasofya'ya da değinerek cuma hutbesinde İslam birliğinin kurulduğunun müjdesini vermeyi hedeflediklerini ifade etti.
Program Kudüs çekilişi ile son buldu.

Advert