KIZILCAALİ MESİRE ALANI

“Kızılcaali mahallemizde ormanlık alan ve küçük bir gölün yanındaki doğa harikası bölgede mesire alanı, çocuk parkı için Muhtarımız Ekrem Karaman’a destek verdik. Mezarlığınımız yanında çöplüğe dönmüş alan yakışmıyordu. İnşallah yakın zamanda burayı tamamlanmış olarak hizmete açacağız.

 

DENİZBANK ÖNÜ ÇEVRE DÜZENLEMESİ

Kaynarca ilçe merkezi Denizbank'ın önündeki kaldırım aylardır bozuktu. Bölgede darlaşan yol kaldırım olmaması nedeniyle yayalar için tehlike oluşturuyordu.  Belediyemiz ekiplerince kaldırım yapılarak sorun giderildi.

 

KERTİL MAHALLESİ SU VE KALDIRIM

Kertil mahallesinde yayalar için büyük tehdit oluşturan kaldırım sorunun giderilmesi için çalışmalara başladık. Doğalgaz hattının çekiminden sonra çalışmayı tamamlamayı planlıyoruz. 

 

ANA CADDE YAYA GEÇİDİ VE KASİSLER

İlçemizin ana caddesi üzerinde yayalarımızın trafik güvenliğin sağlanması için kasis ve yaya geçidi ihtiyacı konularını UKOME gibi yetkili kurullarda görüşülmesini sağladık. Büyükşehir Belediyemizle yazışmalar sonucu sorun giderildi. 

 

KARABOĞAZ SAHİLİ REİSLER GÖLETİ TEMİZLİĞİ

Kaynarca’da doğa harikası Reisler göletinin kenarları ve ormanlık alan, Karaboğaz sahilinin bir bölümü 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinliği olarak Kaynarca Belediyesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle temizlendi. Buradan bir kez daha öğrencilerimize ve temizlik hizmetlerimizin çalışanlarına teşekkür ediyorum, Bunu çevre bilinci oluşturmak için yaptık. Doğal güzelliğimizi temiz tutmak hepimizin görevi. 

 

BELEDİYE PASAJLARININ TEMİZLİĞİ

Aynı şekilde önceki dönemlerde ihmal edilen Belediyeye ait 2 pasajın eksiklerini gidedik. Temizlik Hizmetleri ekibi baştan sona yıkadı. Aydınlatma ve onarım eksiklikleri giderildi. 

 

LAHANA PAZARINA UMUMİ TUVALET

Lahana pazarındaki mezbelellik eski mezbaa binasını yıkarak Yerine halka açık umumi tuvalet yapımına başladık.

 

TARLA YOLLARI ÇALIŞMASI

Kaynarcamızın ana geçim kaynağı tarım, İlçemizin yüzde 70'inin gelir kaynağı tarım ve hayvancılık. Kaynarca Belediyesi olarak her zaman ilçe çiftçilerimize imkanlarımız ölçüsünde destek olmak için çalışacağız. Bunun için bütün mahallelerimizde tarla yollarında bakım onarım altyapı çalışması gerçeklerdik, bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor. 

 

ÇEVRE BAKANLIĞI ZİYARETİ

Belediyemiz İmar Müdürü Mustafa Korkmaz ve Harita Mühendisimiz Okancan Gökhan ile  Ankara'da Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nda ilçemizin imar ve şehir planlamayla ilgili sorunlarını çözüme kavuşturmak için ziyaretlerde bulunduk. Kaynarcamız için elimizden ne geliyorsa takipçisiyiz.  ilçemizin tüm sorunlarının çözümü için her türlü işbirliğini sağlama çabasındayız. 

DOĞALGAZ ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

Kertil köyü Hayaller mahallesinde doğalgaz çalışmasında ilk kazma 24 Mayıs günü vuruldu. Çalışmalara Hacıköy mahallemizde devam ediliyor. AGDAŞ ekipleri boru hattını açtı, çalışmalar başladı. Kaynarca Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerimiz çalışmaya destek veriyoruz, işleri kolaylaştırıyoruz. Amacımız sırasıyla tüm mahallelerimizin doğalgaz’a kavuşması. Bu konuda AGDAŞ’a bu mahallemizde olduğu gibi diğer mahallelerimizde de her türlü altyapı, personel, araç desteği vermeye hazırız” diye konuştu.  

 

İNTERNET ALTYAPISI GÜNDEMİMİZDE

Türk Telekom Sakarya İl Müdürü Samet Türk'ü ziyaret ederek Kaynarca'da devam eden altyapı çalışması ve kurumun ilçedeki yatırım planları hakkında görüştük.

 

Kaynarca'da altyapı çalışmasında 1900 baca bağlantısının yaklaşık 700 adeti bağlandı. Bağlantısı yapılan sokaklarda internet hizmetinin güçlenmesi için fiber kablo çekilerek asfaltlamadan sonra yeniden kazılarak yolun bozulmasının önüne geçilmesini amaçlıyoruz.  

 

İnternet günümüzde en önemli ihtiyaçlardan biri haline geldi. Biz de ilçemizin 45 mahallesinde internet sorunlarını aşmak için üzerimize düşen desteği vermeye hazırız. Atılacak asflatların bozulmaması için Türk Telekom il Müdürlüğümüzle ilçemizde devam eden altyapı çalışmasıyla paralel çalışma yürütmek gerekiyor. İl Müdürümüz Samet Türk'e desteğinden ve misafirperverliğinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum.

 

İLÇE GİRİŞLERİMİZ YAKIŞIR HALE GETİRİLECEK

 

Kaynarcamızın ilçe girişleri başta olmak üzere ilçeyi estetik hale getirme çalışmalarımıza Kandıra girişinden başladık. Bu çalışmaları sürdüreceğiz.

 

ÇÖP KUTULARI

Temizlik hizmetlerinin daha sağlıklı olması için atıl durumda depomuzda bulunan çöp bidonlarını onarımı  yapılarak halkımızın hizmetine sunduk.

 

112 AMBULANS İÇİN YER TAHSİS ETTİK

Kaynarca'da trafik kazasında bir yaralının ambulans gelmemesi nedeniyle 25 dakika kızgın asfalt yolda güneş altında beklemesi infiale neden olmuştu. Encümen'i toplayarak Merkez Mahalle, Şehit Fahrettin Azak Caddesi üzerindeki çoçuk parkının yanındaki alanı 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu binası yapılmak üzere tahsis ettik.

 

İl Sağlık Müdürümüz sayın Aziz Öğütlü'yü ziyaret ederek ilçedeki ambulans sorununu dile getirdik. Ambulans sorunu önemli bir sorun ve konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. Devletimizin gereğini yapacağına inanıyorum. Biz Belediye olarak yer tahsis ettik, ayrıca üzerimize düşen bir şey olursa yapmaya hazırız. Ayrıca bu ziyaretten sonra Kaynarca’da sürekli ambulans kalması için acil olmayan durumlarda İlçe Hastanemize Adapazarı’ndan ambulans gelecek. 

 

ZİYARETLER 

Sayın Valimiz Yaşar Karadeniz, Demokrat Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Ali Dünya, Büyük Bİrlik Partisi Genel Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Yasin Kobal başta olmak üzere ilçe içinden ve dışından ziyaretler devam ediyor. Biz de fırsat buldukça vatandaşlarımızı ziyaret ediyor sorunlarını birinci elden dinleme fırsatı buluyoruz. 

 

Mill Görüş Belediyeciliğinin ilkelerinden biri olan şeffaflık, halka hesap verebilirlik bakımından her ay düzenli olarak değerli Kaynarcalıları bilgilendirmeye devam edeceğiz.”

Advert