Kaynarca Şehit Gökhan Ayder Devlet Hastanesi Müdürü Abdurrahman Kandemir'in adı bir kez daha mobing iddialarıyla Sakarya basınına konu oldu. Hastanemiz doktor açığından sonra Müdür'ün personeli ile geçimsizliği nedeniyle haber oluyor. Buna karşılık Müdür hakkında açılmış bir soruşturma, ceza vesaire yok. 

Buna neden olarak Hastane Müdürü'nün Teşkilattan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir'in akrabası olması gösteriliyor. 

Malum Türkiye torpiller ülkesi, torpili olan en iyi yere geliyor, dokunulamıyor. 

Kaynarca Hastanesi'nde örgütlü olmayan bir sendikanın yöneticilerinin ziyaretinde personelin büyük bir kısmı Hastane Müdürü'nün mobingine uğradıklarını belirterek yardım istemişlerdi. 

Mobing Türkçe'ye yıldırı olarak çevrilmiş, hukukta yeri olan bir kavram, yani bir suç! Ancak hak aramanın güç olduğu, güçlülere dokunulamayan ülkemizde personel şikayetçi dahi olamıyor. Olanlar hakkını arayanlarda cezalandırılıyor. Buna örnek olarak doğum yapan Hastane Güvenlik Amiri'nin resmi raporlarının kaale alınmayarak iptal ettirmeye çalışan Abdurrahman Kandemir, anne olan Güvenlik Amiri'ne gece nöbetleri yazarak mobing uygulamış, sonrasında Yenikent Devlet Hastanesi'ne sürgüne göndertmişti. 

Medyabar'daki haberde şöyle soruluyor, "AK Partili Erkan Kandemir'in yapılan işten haberi varmı?"

Ben de buradan sormak isterim! 

Kaynarca Şehit Gökhan Ayder Devlet Hastanesi'nde personele uygulanan mobing iddialarından İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü'nün haber var mı?

İş disiplini başka, mobing başka...

Yöneticilerle, çalışanlar arasında sağlıklı ileşitişimin olmadığı bir hastanede olan hizmet almaya çalışan hastalara oluyor. Huzur olmayan yerde hizmet olabilir mi?

Kaynarca'da STK, meslek örgütü başkanlarının rahatsızlıklarını ifade ettiği Hastane Müdürü sorununu ne kadar daha görmezden geleceksiniz? - SEDAT BALTA

 

Advert