FUTBOL ALTYAPIDA BAŞLAR

“Futbol altyapıda başlar” sloganı ile Kaynarcaspor’un altyapı sorumluluğunu da üstlenen Ada Futbol Okulu’nda geleceğin futbolcuları yetişiyor. Dahası her çocuğun sporcu olması da gerekmiyor, eğitimci ve pedagoglara göre spor yapmak, çocukların bilişsel, psikolojik ve bedensel gelişimlerine de olumlu yansıyor. Zamanını yararlı uğraşla geçirmek onları zararlı alışkanlıklardan alıkoyuyor. 

jojobet

KENDİSİNE FUTBOLA ADADI

Kaynarcalı çocuklara bu imkanı sağlayan, bu başarının arkasındaki isim kendisini futbola adayan işadamı Sedat Ada var. 

Ada Halı Saha Tesisleri ve Ada Futbol Okulu’nu ticari bir yatırım değil sosyal sorumluluk projesi olarak gören Sedat Ada, “Burada her yaştan çocuğun yetişmesinde bir nebze de olsa katkımızın olması bana yetiyor. Kaynarcaspor ise ayrı bir tutkumuz. Takımın başarılı olması güçlü ve sürekli bir altyapı okulunu gerektiriyor. Burada çok yetenekli çocuklarımız var. Eğer üzerlerinde durulursa gelecekte amatör ve profesyonel liglerde şansları yüksek. 

GELECEKTEN UMUTLUYUZ

Bir çok ailenin çocuklarını heyecan içinde güven duyarak Ada Spor Okulu’na göndermeleri de bizleri gelecek için heveslendiriyor, umudumuzu artıyor. 

Kaynarca Spor olarak A takımı dışında her yaş grubunda takım çıkararak liglere katılabiliyoruz. 

KAYNARCA SPOR İÇİN ELELE VERİLMELİ

Kaynarcaspor bu yıl şampiyon olarak bir üst lige Süper Lige yükseldi. Orada tutunabilmesi, başarılı olabilmesi için Kaynarcaspor yönetiminde yeni bir yapılanmaya ihtiyaç var. Kaynarca’nın ekonomik potansiyeli bir üst lig olan Bölgesel Amatör Lig’i taşıyabilir. Yeterki elele verilerek güçlü bir organizasyonla takım yönetilebilsin. Biz Ada Spor Okulu olarak destek veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz” diye konuştu. 

SEDAT ADA’YA TEŞEKKÜR

Kaynarca Spor Kulübü Başkanı Ali Osman Halil de, takıma destek veren Sedat Ada’ya teşekkür ederek, “Kaynarca Spor’un faaliyetlerini sürdürmesinde büyük emeği var, çocuklar kapılarının önünden alınıp getiriliyor, antrenmanını yapıp geri götürülüyor. Uzman spor hocalarından eğitim alıyorlar. Okullar turnuvalarını ücretsiz yapma imkanı buluyor. Bu büyük bir nimet” dedi. 

ADA FUTBOL OKULU BÜYÜK ŞANS

Kaynarca Spor’un eski emektar futbolcularından, kulüpte uzun yıllar antrenör ve yönetici olarak hizmet veren Nusret Türkmen de, “Sedat Ada’nın yaptığı büyük iş. Kaynarcamız için büyük bir şans. Altyapı tesisleri çocuklar için değerli bir imkan. Kaynarca Spor’un geleceğine damga vuracak başarılı futbolcuların buradan yetişeceğine inanıyorum” diye konuştu. - SEDAT BALTA

Advert