EĞİTİM
Giriş Tarihi : 15-03-2023 13:36   Güncelleme : 15-03-2023 13:47

Kaynarca’da İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Programı

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Programı Kaynarca Belediyesi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Mimar Sinan İlkokulu 2 - A öğrencilerinin ve okul öğretmenlerinin hazırladığı programa Kaymakam Selim Çomaklı, Belediye Başkanı Murat Kefli, ilçe protokolü, öğretmenler, öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.

Kaynarca’da İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Programı

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Okul Müdürü Mehmet Ece yaptı. Ece, “Yurdumuzun bir çok yeri düşman işgali altındayken halkımızın kadın, erkek, çocuğu ve askeri ile ülkesi için zor şartlar altında bir karış toprağını vermemek için mücadele verirken, Mehmet Akif Ersoy milletimize cesaret vermemek, duygularını harekete geçirmek üzere İstiklal Marşı’nı yazmıştır” dedi. 

Programda şiir, oratoryo, video gösterileri yer aldı. 2 - A sınıfı öğrencileri İstiklal Marşı’nı işaret diliyle okudu. Programın sonunda Kaymakam Selim Çomaklı, başarılı sunumlarından dolayı öğrencileri ve öğretmenleri kutladı. Program öğrenci ve ilçe protokolünün toplu fotoğraf çektirmesiyle son buldu. - SEDAT BALTA

AdminAdmin