GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-09-2023 08:18

Kaynarca'da yeni su kaynağı keşfedildi!

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, aralarında Kaynarca'nın da olduğu 10 ilçede su sondaj çalışmalarının tamamladığını belirterek, "Sondaj çalışmaları ile 25 farklı yeni su kaynağını inşaat, mekanik ve elektrik gibi işlemlerinin tamamlanması sonucunda Sakarya’ya kazandıracağız. dedi.

Kaynarca'da yeni su kaynağı keşfedildi!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, yeni su kaynaklarının Sakarya’ya kazandırılması ile alakalı açıklamalarda bulundu: "Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) ekipleri tarafından Kaynarca Ferizli, Geyve, Hendek, Karapürçek, Karasu, Pamukova, Sapanca ve Taraklı ilçelerinde toplam 25 ayrı noktada keşfedilen yeni içme suyu kaynakları muhtelif inşaat, mekanik, elektrik ve revizyon işlerinin tamamlanması ile Sakarya’ya uzun yıllar boyunca hizmet edecek."

Suyun bir damlasının dahi israf olmasının önüne geçiyoruz”

Hayata geçirdiği çalışmalarla bu şehrin yarınlarına dahi hizmet ettiklerini belirten Başkan Yüce, “ Suyun önemini her geçen gün daha da iyi anladığımız bugünlerde biz üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapmak için gayret ediyoruz. Gayretlerimiz ile şehrimize yeni projeler ve yeni su kaynakları kazandırıyoruz. Son teknoloji sistemlerimiz sayesinde suyun yolculuğunu an be an takip ediyoruz. Kayıp ve kaçak olan noktalarda çalışmalarımızı hızla başlatıyor ve Sakarya’nın tek bir damla suyunun israf olmasının önüne geçiyoruz. Bu düşünce ile hareket ederek şehrimizin içme suyu kaynaklarını geleceğe eksiksiz şekilde taşıyacağız” dedi.

Sakarya su politikaları konusunda örnek şehir

Başkan Yüce, “ Bizim en kıymetli su kaynaklarımızdan biri olan, aynı zamanda şehrimizin turizm değerlerinin başında gelen Sapanca Gölü’nün ömrünü uzatmak ve üzerindeki yükü bir nebzede olsun hafifletmek için sondaj çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tamamladığımız çalışmalar kapsamında 10 ilçemizde 25 farklı su kaynağı bulduk. Bu kaynaklarımızı hızla bölgelerimize kazandırmak için çalışmalara başladık. Dünyanın pek çok farklı noktası kuraklıkla mücadele ederken bizler doğru yürüttüğümüz su politikaları sayesinde bulduğumuz yeni kaynaklarla adeta örnek oluyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak Sakarya’mızın suyunu en iyi şekilde korurken vatandaşlarımızdan da su kullanımı konusunda aynı özeni göstermelerini rica ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

AdminAdmin