GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-05-2023 16:42   Güncelleme : 03-05-2023 16:52

Kaynarca'nın Düşman İşgalinden Kurtuluş günü kutlandı

Kaynarca’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Kaynarca'nın Düşman İşgalinden Kurtuluş günü kutlandı

ATATÜRK ANITINA ÇELENK

Dün akşam fener alayından sonra bu sabah Hükümet Konağı önündeki Atatürk büstüne çelenk sunulmasıyla başlayan tören, Kaynarca Belediyesi Kültür Merkezi'nde tebriklerin kabulünden sonra Atatürk İlkokulu bahçesinde devam etti.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında devam eden törende şiirler okundu, öğrenciler tarafından çeşitli gösteriler yapıldı. 

MURAT KEFLİ KONUŞTU

Kaynarca Kaymakamı Selim Çomaklı, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli, vatandaşlar ve öğrencilerin katıldığı törende konuşan Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli, Yunanlılar tarafından Adapazarı, Akmeşe, Kandıra ve Kaynarca’nın işgal edildiğini belirterek, “Halit Molla’nın kurduğu milli çeteyle bölgedeki Hıristiyan, Rum ve Ermeniler sindirilerek, 3 Mayıs 1921’de bölgenin kesin olarak düşman işgalinden kurtarıldı” dedi.

HALİT MOLLA’NIN MEZARI ZİYARET EDİLDİ

Merkez Camii’nde tüm şehit ve gaziler için Mevlid-i Şerif okutuldu. Daha sonra Kurtuluş Savaşı kahramanı Halit Molla’nın mezarı ziyaret edildi. KABET ekibi tarafından Belediye Kültür Merkezi’nde tiyatro gösterisi izlendi. Bu akşam saat 20.00”da Türk Sanat Müziği Konseriyle etkinlikler son bulacak. 

AdminAdmin