GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-02-2023 07:03   Güncelleme : 11-03-2023 02:26

K.Maraş'ta 7.4 büyüklüğünde deprem!

Kahramanmaraş'ta 7,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

K.Maraş'ta 7.4 büyüklüğünde deprem!

Sabah saat 4.17'de Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli 7,4 büyüklüğünde deprem oldu. 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının ( AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, deprem saat 4.17'de, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde gerçekleşti.

huhubet giriş

7,4 büyüklüğündeki deprem, yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

Depremin şiddeti Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlırurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'ı da sarstı. Bütün kentlerde yıkılan binalar var. 

OSMANİYE'DE 5 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, kentte 34 binanın yıkıldığını, 5 kişinin hayatını kaybettiğini, kurtarma çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

ŞANLIURFA VALİSİ AYHAN'DAN AÇIKLAMA
Şanlıurfa Valisi Saliha Ayhan, ilk belirlemelere göre 16 binanın yıkıldığını ve 10 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

DÖRDÜNCÜ SEVİYEDE ALARM VERİLDİ
İçişleri Bakanı Soylu, artçıların yaşandığını belirtirken, "Şu ana kadar 6'nın üzerinde 6 deprem var, en büyüğü 6,6. Şu anda yıkım ve can kaybı bilgisi konusunda net bir şey söyleyemeyiz" dedi.

Soylu, "Bütün ekiplerimiz teyakkuz halinde. Dördüncü seviye alarm ortaya koyduk. Bu, uluslararası yardımı da içeren bir alarmdır." dedi.

Deprem bölgesine gidecek araçlara trafiğe çıkmamaları için çağrı yapıldı. Ayrıca, iletişimdeki yoğunluk nedeniyle deprim bölgesi dışında cep telefonlarının kullanılmaması istendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pazarcık'ta yaşanan 7,4 büyüklüğündeki depremin ardından Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun'u arayarak bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gençlik ve Spor Bakanı mehmet Kasapoğlu, Kahramanmaraş depreminin ardından çalışmaları AFAD Koordinasyon Merkezinde koordine ediyor.

GAZİANTEP'TE 6,4'LÜK DEPREM
AFAD 04.26'da merkez üssü Gaziantep Nurdağı olan 6,4 büyüklüğünde, 04.36'da merkez üssü Gaziantep İslahiye olan 6,5 büyüklüğünde iki artçı deprem meydana geldiğini duyurdu.

Bölgede artçı sarsıntılar sürüyor.

DİYARBAKIR'DA BİR BİNA ÇÖKTÜ
Anadolu Ajansı, 7,4 büyüklüğündeki deprem sonrası Diyarbakır'da bir binanın çöktüğü bilgisini geçti.

Adıyaman ve Malatya'da da yıkılan binalar olduğu bildirildi.

Depremin ardından Kahramanmaraş'ta bir bölgede büyük bir yangın çıktı. 

AdminAdmin