DOMİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Çelik, özel bir proje olan DOMİOSB’nin SAMİB işbirliğinde tamamlanma aşamasına doğru hızla ilerlediğini söyledi.

KATMA DEĞERLİ ÜRÜNLER
Turgay Çelik, zor süreçlerden geçerek bugünlere geldiklerini ifade ederek şöyle devam etti: “Çok kısa bir süre sonra firmalarımızın yatırım yapabilecekleri bir konuma gelecek burası. DOMİOSB’de katma değeri yüksek ürünler üretilecek. Birinci etabın altyapı çalışmaları yüzde 98 tamamlandı. Bundan sonra firma yatırımları ile birinci etabı canlandırmamız gerekiyor. Şu anda birkaç firma birinci etapta bina yatırımlarına başladı ve 15’in üzerinde firma ise zemin etüdü ve proje çalışması yapıyor. Burada sanayi yatırımlarının haricinde yeni yaşam alanları da oluşturmak için projeler geliştiriyoruz. Buranın doğasını bozmadan doğa ile barışık yeşil OSB kuruyoruz.” 

“YAŞAM MERKEZİ OLACAK”
Sakarya’da makine kümelenmesini sağlayan SAMİB Kurucu Başkanı ve DOMİOSB Yönetim Kurulu Üyesi Metin Kar ise DOMİOSB’nin Sakarya’nın göz bebeği bir Organize Sanayi Bölgesi olduğunu söyledi. “Ancak biz buraya OSB’nin haricinde bir yaşam merkezi de kuracağız” diyen Kar, şöyle konuştu: “Burada üretim yapacaksak burada yaşayacağız. OSB’nin içerisinde 130 dönümlük bir alanda eğitim merkezi de olacak. Kendi çalışanlarımızı ve personellerimizi eğitebileceğimiz okullar kuracağız. Bununla alakalı üniversitelerimizle de iş birliği yapacağız. Ayrıca burada iskân edeceğimiz nüfus ile ilgili valiliğimiz ve belediyelerimizle yakın çalışma içerisindeyiz” dedi.

Advert