EĞİTİM
Giriş Tarihi : 10-09-2023 15:22

Okul öncesine haftada 5 gün ücretsiz yemek bitti!

Milli Eğitim bakanlığı, yeni eğitim ve öğretim döneminde okul öncesi eğitimdeki tüm öğrencilere verilen ücretsiz yemeği kaldırdı. Uygulama sadece deprem bölgesindeki illerde devam edecek. Uygulamadan Sakarya'da okul öncesi eğitim görecek yaklaşık 35bin çocuk etkilenecek..

Okul öncesine haftada 5 gün ücretsiz yemek bitti!

Milli Eğitim Bakanlığının okul öncesi yani ana sınıflarında verilen ücretsiz yemeğin kaldırılmasıyla ilgili kararı  il milli eğitim müdürlüklerine gönderildi.

Bakanlığın kararında ilköğretim okullarındaki ana okullarında okul öncesi  eğitim görecek ana okullarına giden 5-6 yaş grubundaki öğrencileri verilen ücretsiz yemek uygulamasının bu yıl yapılmayacağı belirtildi.  Milli Eğitim Bakanlığının bu kararı okul müdürlüklerine tebliğ edildi. Okul idareleri de eğitim ve öğretim döneminin ilk günü  bakanlığın bu kararını öğrenci velilerine  bildirilecek.

 


 Çocukları ana okuluna giren veliler çocuklarının beslenme  ihtiyaçlarını okul çantalarında bulunduracakları beslenme çantalarıyla karşılayacaklar.
Milli Eğitim Bakanlığının bu kararının ilimizde okul öncesi eğitim gören bulunan yaklaşık 35 bin okul öncesi öğrenciyi etkileyecek.

AdminAdmin