Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi 2023 faaliyet yılına ait 74. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı bugün gerçekleştirdi. Kurulda konuşan APEK Başkanı Sabahattin Kabasakal, Kooperatifin 2023 yılında ortaklara 450 milyon 483 bin TL’lik hizmet götürdüklerini ifade etti. Toplantıya APEK Başkanı Sabahattin Kabasakal, Sakarya Milletvekilleri Lütfi Bayraktar, Çiğdem Erdoğan, Ertuğrul Kocacık, Murat Kaya, Ali İnci, Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, AK Parti, MHP İl Başkanları,  Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Genç, Kaynarca Ziraat Odası Başkanı İbrahim Çakar, ziraat odası başkanları ve belediye temsilcileri katılım gösterdi.

KREDİ İMKANI

Kooperatifin 2023 yılında ortaklara 450 milyon 483 bin TL’lik hizmet götürdüklerini ve hizmetlerin bundan sonraki süreçte de devam edeceğini belirten APEK Başkanı Sabahattin Kabasakal, Kooperatifimiz bugün ortaklarının her türlü tarımsal girdi ihtiyaçlarını en kaliteli ve en hızlı şekilde temin etmekte ve ortaklarının hizmetine; Peşin, Kredi kartlı ve hasat’a vadeli olarak sunmaktadır. Bu bağlamda kooperatifimizin ortaklarına sunduğu girdi teminleri her yıl artarak devam etmektedir. Dedi.

BÖLGENİN ÖNEMLİ AKTÖRLERİNDEN

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin çiftçiye girdi temininde ve ürün fiyatlarının belirlenmesinde bölgenin önemli aktörlerinden biri olduğunun altını çizen Kabasakal, “Kooperatifimiz bir taraftan ortaklarının girdilerini temin ederken aynı zamanda ortaklarının üretmiş olduğu dane mısırı, daneli mısır silajını almakta ve Bolu, Mudurnu, Kaynarca ve Kandıra bölgelerinde de sözleşmeli buğday ve arpa tohumlukları da üretimi yapmaktadır. Kooperatifimiz 2023 yılında ortaklarımıza 450 milyon 483 bin TL’lik hizmet götürmüştür ve bu hizmetlerimiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada artarak devam edecektir.” Diye konuştu.

ÇİFTÇİYE GIDA, TARIM MARKETİ VE AKARYAKIT İSTASYONU

Kabasakal konuşmasına şu ifadelerle devam etti:

Kıymetli ortaklarımız;

Yatırım olarak hiç endişeniz olmasın, yatırımlarımız devam etmektedir. Kooperatifimizin genel merkezinin İhalesini 24 Haziran tarihinde yaptık. 1 yıl gibi kısa bir zaman içerisinde Ticaret Borsasının yanında bulunan yeni yerimize taşıyacağız. Orada hem gıda marketimiz, hem tarım marketimiz, hem de büyük bir akaryakıt istasyonumuz olacaktır. 

‘HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ’

“Yönetim Kurulu olarak Ortaklarımızdan almış olduğumuz bu destek ve güç ile inşallah Kooperatifimizi daha da yukarılara taşıyacağız. Bundan hiçbir ortağımızın şüphesi olmasın. Hizmetlerin hepsi, yapılan eserlerin her biri, ortaklarımızın desteği sayesinde yapıldı ve yapılmaya devam edecektir. 2023 yılına ait olan 74. Olağan Genel Kurul Toplantımız Kooperatifimize ve Tüm ortaklarımıza hayırlı ve uğurlu olsun.”

 

Advert