EKONOMİ
Giriş Tarihi : 01-11-2022 17:52   Güncelleme : 02-11-2022 07:39

Sakarya Tİcaret Borsası seçimleri yapıldı

Sakarya Ticaret Borsası'nda seçim heyecanı komite ve meclis üyesi seçimleriyle başladı. Toplam 8 meslek komitesinden 934 üye 22 meclis üyesini belirlemek için sandık başına gitti. Kaynarcalı adaylardan 6 kişi meclis üyesi oldu. 

Sakarya Tİcaret Borsası seçimleri yapıldı

Sakarya Ticaret Borsası’nda 1, 2 ve 6 meslek komitelerinde Kaynarca’dan 6 üye  meclis üyesi seçildi. 1. Meslek Komitesi’nde Kaynarcalı isimler meclis üyesi olmayı başardı. Kasap ve besiciler arasında Kazım Kaçmaz, Sezgin Ülken, Bayram Arık yer aldı. 2. Meslek Komitesi’nde Akın Koç Un Fabrikası birinci sıradan meclis asil üyesi oldu. 6. Meslek Komitesi’nde Kızılcaali Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Yaşilova Tarımsal Kalkınma Kooperatifi meclis  üyesi oldu. 

Sakarya Ticaret Borsası seçimlerinde yönetim kurulu başkanlığı için yarışan Adem Sarı ve Mustafa Genç 5’nci meslek komitesinde seçime girdi. 5’inci meslek komitesi olan yiyecek içecek ve konaklama hizmetleri meslek kolunda görevi bulunan Adem Sarı’ya karşı liste çıkartarak rakip olan Mustafa Genç seçimi kazanan isim oldu. 5’nci komiteden çıkamayan Adem Sarı bu sonuçla Sakarya Ticaret Borsası'nda başkanlık koltuğu da kaptırmış oldu. - SEDAT BALTA

AdminAdmin