EKONOMİ
Giriş Tarihi : 01-05-2023 09:55   Güncelleme : 01-05-2023 10:11

Seyran Deresi ıslah projesi başlıyor

Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli, sel ve su taşkınlarına neden olan Seyran Deresi ıslah projesi ihale sürecinin tamamlandığını çalışmalara başlanacağını açıkladı.

Seyran Deresi ıslah projesi başlıyor

Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli, DSİ tarafından ihale sürecinin tamamlandığını Karaçam Şirketler Grubu’nun kazandığı duyurdu. Şirket sahibi Çağlar Baltaoğlu’yla Seyran Deresi’nde incelemelerde bulunan Murat Kefli, “Yaklaşık 70 milyon lira bedelli bir ihale sürecinde Seyran Deresi’nde Islah çalışmaları tamamlandıktan sonra şehrimizin üst yapısıyla birlikte projelerimiz içerisinde yer alan yürüyüş yolları, bisiklet yolları, küçük köprüler ve  oturma alanları ile Kaynarcamıza bir hizmet daha kazandırmış olacağız” dedi. 

 

30 Eylül 2018’de Kaynarca’da yaşanan sel felaketinden sonra derenin yeniden ıslah edilmesi ihtiyacı ortaya çıkmıştı. Sakarya Üniversitesi de hazırladığı raporla 10 yıl önce DSİ tarafından ihale edilerek gerçekleşen dere ıslah projesinin yetersiz olduğunu tespit etmişti. Derenin yeniden ıslah edilerek su taşkınlarının önüne geçilmesi amaçlanıyor. - SEDAT BALTA

AdminAdmin