EĞİTİM
Giriş Tarihi : 08-06-2022 07:54

SUBÜ Rektörü, “Kaynarca’da yurt sorunu var”

İlçemizde bir fakülte ve bir meslek yüksek okulu’nun bulunduğu Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık basın toplantısında Kaynarca’daki üniversite öğrenci yurt sorununa dikkat çekti, yurt olmadığı için okulu bırakanlar var dedi. 

SUBÜ Rektörü, “Kaynarca’da yurt sorunu var”

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin 4. kuruluş yıl dönümünde Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık basınla buluştu. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin kuruluşunun 4. yılı kapsamında Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, düzenledikleri kahvaltı programında basınla bir araya geldi.

 

REKTÖR SORULARI YANITLADI

Üniversitenin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Rektör Sarıbıyık, basın toplantısının soru cevap bölümünde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kaynarcahaber Genel Yayın Yönetmeni Sedat Balta’nın Kaynarca’da SÜBÜ’ye bağlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve Kaynarca Seyfettin Selim Meslek Yüksek Okulu’nun durumuyla ilgili sorusunu yanıtladı. 

 

ÖĞRENCİLER OKULU BIRAKIYOR

Kaynarca’da yurt sorununun bulunduğunu belirten Rektör, “Kaynarca’da yurt ihtiyacımız var. Kaynarca’da yurt sorunu yaşandığı için bazı öğrencilerimiz maalesef okulu bırakabiliyor. İşadamı Seyfettin Selim Fakülte’ye kendi adının verilmesi durumunda yüksek öğretim yurdu yapacağını söylemişti. Biz üniversite yönetimi olarak bunu kabul ettik. Kendisi Cumhurbaşkanlığı’nda konuyu takip edeceğini söylemişti” diye konuştu. - SEDAT BALTA

Admin

AdminAdmin