EKONOMİ
Giriş Tarihi : 19-09-2022 18:44

Suya zam yapıldı, Kaynarca'da zam oranı...

Bugün gerçekleştirilen SASKİ Olağanüstü Genel Kurulunda, elektrik birim fiyatlarında meydana gelen artışlar nedeniyle su tarifelerine zam yapıldı.

Suya zam yapıldı, Kaynarca'da zam oranı...

Buna göre Kaynarca’da 8.34 lira olan suyun tonu 12 lira 50 kuruş oldu. 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (SASKİ) 3. Olağanüstü Genel Kurulu, SGM Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda elektrik birim fiyatlarında meydana gelen artışlar nedeniyle su tarifelerinde güncellemeler yapıldı.

 

Toplantıda alınan karara göre, Sakarya'da suya yüzde 50'lik bir güncelleme yapıldı. Yeni tarife oy birliği ile kabul edildi.

 

Yüzde 50 oranında gerçekleşecek düzenlemenin sübvanse edilmiş haliyle abonelere yansıtılacağını belirten Başkan Yüce, artan maliyetlerden dolayı yapılan zorunlu güncellemenin vatandaşlara en uygun haliyle yansıtılacağını ifade etti. 

 

 

İŞTE YENİ TARİFE

1. BÖLGE: Sapanca Gölü'nden su temin eden Adapazarı, Arifiye, Erenler, Ferizli, Kaynarca, Serdivan, Sapanca ve Söğütlü ilçelerinde su birim fiyatı 8,34 TL'den 12,50 TL'ye çıkartıldı. Bu ilçelerde bir metreküp suyun maliyetinin 20,29 TL olduğu belirtildi.

 

2. BÖLGE: Akyazı, Hendek, Karapürçek, Kocaali ve Karasu ilçelerinde su birim fiyatı 6,44 TL'den 10 TL'ye çıkartıldı.

 

3. BÖLGE: Geyve, Pamukova ve Taraklı ilçelerinde ise su birim fiyatı 3,96 TL'den 7 TL'ye yükseltildi.

AdminAdmin