EKONOMİ
Giriş Tarihi : 11-10-2022 10:30

TOKİ Kaynarca'da arsa satacak

TOKİ Sakarya'da 11 ilçede arsa satacak. Kaynarca arsalarına başvurular dün başladı 7 Kasım tarihine kadar e devlet üzerinden 500 lira yatırılarak başvuru yapılabilecek.

TOKİ Kaynarca'da arsa satacak

 TOKİ İlk Evim Arsa Projesi'ne katılarak arsa ya da iş yeri sahibi olmak isteyenler, kampanyaya ilgi gösterirken başvuruların kimlik numaralarının son hanelerine göre yapılacağı öğrenildi.

TOKİ İlk Evim Arsa Projesi kampanyasından yararlanmak isteyenler için başvurular dün başladı. Projeden arsa ya da iş yeri almak isteyenler ise kimlik numaralarının son hanelerine göre işlem yapacaklar.

ARSA TAPULARI ARALIK AYINDAN İTİBAREN ALINABİLECEK
Proje kapsamında 1 milyon arsa 10 bin iş yeri için başvurular alınacak. Projenin detayları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Kabine Toplantısı'ndan sonra açıklandı. Cumhurbaşkanı, "Arsa fiyatını piyasanın çok altında vatandaşa sunacağız. Bu projeye müşterek parselleri de dahil ediyoruz. Arsa tapuları Aralık ayından itibaren alınabilecek. Arsaların tapularının tamamının dağıtımı 2 yıl içinde bitecek" sözlerini kullandı.

KİMLİK NUMARASINA GÖRE BAŞVURU YAPILACAK
TOKİ arsa başvuruları e-Devlet'ten kimlik numarasına göre yapılacak. Başvurular sırasında yaşanabilecek yoğunlukları engellemek adına böyle bir uygulama yapılacak.Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasının son hanesi "0" olanlar bugün ve yarın, "2" olanlar 12 Ekim'de, "4" olanlar 13 Ekim'de, 6 olanlar 14 Ekim'de, 8 olanlar ise 15 Ekim'de başvuru yapabilecek. Vatandaşlar 16 Ekim'den itibaren ise herhangi bir sınırlama olmaksızın başvuruda bulunabilecek.

TOKİ'NİN SAKARYA'DA ARSA SATACAĞI İLÇELER BELLİ OLDU!
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı kapsamında duyurulan 'İlk Evim Arsa' ve 'ilk iş yerim' projesindeki yerlerin hangi illerde yapılacağı belli oldu.  Bu kapsamda Sakarya'da 10 ilçede arsa satışı yapılacak. TOKİ tarafından yayınlanan listeye göre, Adapazarı, Akyazı, Geyve, Hendek, Karapürçek, Kaynarca, Kocaali, Pamukova, Söğütlü ve Taraklı ilçelerinde toplam 11 bin konutluk arsa satışı yapılacak. 

BAŞVURU ÜCRETİ 500 TL
Dün başlayan başvurular, 7 Kasım tarihinde sona erecek. Başvuru ücreti ise 500 TL olacak.

AdminAdmin