EKONOMİ
Giriş Tarihi : 07-09-2023 14:44   Güncelleme : 18-09-2023 14:35

TOKİ Kaynarca’da sosyal konut yapsın imza kampanyası

Kaynarca’da Mobilyacılar Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni işyerlerinin üretime başlaması, yakın gelecekte Makineciler OSB’deki yatırımlar düşünüldüğünde varolan barınma sorununun daha da artacağı belirtiliyor. 

TOKİ Kaynarca’da sosyal konut yapsın imza kampanyası

İMZA KAMPANYASI

Kaynarca’da vatandaşlar TOKİ tarafından ucuz, uzun vade ödemeli sosyal konut yapılmasını talep ediyorlar. Bazı esnaf ve vatandaşların imza kampanyası başlatma hazırlığı yaptığı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na toplu talep dilekçesi verecekleri öğrenildi.

 

YEREL YÖNETİCİLER GÖREVE

TOKİ’nin (Toplu Konut İdaresi Başkanlığı), Türkiye Cumhuriyeti Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlı, özellikle sosyal konut üretimi için kurulmuş olan kamu kuruluşu olduğunu hatırlatan Kaynarcalı vatandaşların yaptığı ortak açıklama şöyle: “TOKİ yüzlerce ilçede konut yaparken Kaynarca bunun dışında tutuldu. İlçemizdeki bu eksikliğin giderilmesi kurumun kuruluş amacı olan dar ve türkbet orta gelirli vatandaşların nitelikli konut ihtiyacını karşılanması için 2024 yatırım programına Kaynarca ilçemiz de alınmalıdır. Bunun için  Türkiye Cumhuriyeti Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na ve TOKİ Genel Müdürlüğü’ne ulaştırmak üzere imza kampanyası başlatıyoruz. Bunu yakında değerli ilçe halkıyla paylaşacağız.Sakarya Valiliği, Kaynarca Kaymakamlığı, Büyükşehir Belediyesi ve Kaynarca Belediyesi’nin arsa tahsisi, önerisi konusunda adımlar atmasını bekliyoruz.” - SEDAT BALTA

AdminAdmin