EKONOMİ
Giriş Tarihi : 02-08-2023 11:09

Tuncay Göktaş, “Otobüsçü esnafımız zararına çalışıyor”

Mazot fiyatlarının 14 Mayıs tarihinden bu yana 18 lira 58 kuruştan 37 liraya gelmesinin şoför esnafını dara soktuğunu ifade eden Kaynarca Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Tuncay Göktaş,  “Kaynarca Adapazarı arası arasında ulaşım hizmeti veren Sakarya Büyükşehir Belediyesi Özel Halk Otobüsü sahibi esnaflarımız zararına çalışıyorlar. Aynı durum diğer hatlarımız için de aynı” diye konuştu. Göktaş, yarın yapılacak UKOME toplantısında gündeme gelecek talepleri hakkında bilgi verdi.

Tuncay Göktaş, “Otobüsçü esnafımız zararına çalışıyor”

Oda Başkanı Tuncay Göktaş, “Kaynarca Adapazarı arasında çalışan otobüslerin gidiş geliş mazot masrafı 500 lira civarında. Diğer masraflarda aynı oranda arttı.  Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği destek 3 bin 250 lira ücretsiz seyahat eden 65 yaş üstü vatandaşlarımızın hizmetini karşılamaktan çok uzak. 3 Ağustos tarihinde toplanacak UKOME toplantısında bu desteğin artırılması ve iki ayda mazota gelen yüzde 80 zamma uygun artış talep edeceğiz” diye konuştu. 

UKOME toplantısında, otobüs, dolmuş, minibüs, taksi, okul ve personel servisine zam yapılması istenilecek. - SEDAT BALTA

AdminAdmin