EKONOMİ
Giriş Tarihi : 04-01-2023 07:53   Güncelleme : 17-03-2023 11:09

Ulaşım zammı için son kararı Ekrem Yüce verecek

Sakarya'da ulaşım esnafının gözü, UKOME'de yapılacak olan toplantıda... Yakın zamanda bir araya gelmesi beklenen UKOME toplantısında ulaşım esnafının yüzde 30 zam talebinde bulunacağı öğrenildi. 

Ulaşım zammı için son kararı Ekrem Yüce verecek

Yeni yılın gelmesi ve 2023 yılı asgari ücretinin belirlenmesinin ardından zam haberleri de peş peşe geliyor.

Geçtiğimiz gün Ada Treni ve otobüs seferleri zamlanırken, bu kez şehir içi ulaşıma ne kadar zam geleceği merak konusu oldu. 

tarafbetgiris.info

Edinilen bilgiye göre, Sakarya'da ulaşım ücretlerine zam yapılması için Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası harekete geçti. 

ULAŞIMA YÜZDE 30 ZAM BEKLENTİSİ
Sakarya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yusuf İlkhun, HALK54'e yaptığı açıklamada yakın zamanda bir araya gelmesi beklenen UKOME toplantısında yüzde 30 oranında zam talebinde bulunacaklarını belirtti. 

ZAM UKOME TOPLANTISINDA BELLİ OLACAK
Yakın zamanda bir araya gelmesi beklenen UKOME toplantısında minibüsler, otobüsler, taksi dolmuşlar ve okul servislerini ücretlerine yapılacak zam teklifi konuşulacak. UKOME toplantısında sunulacak olan zam talebiyle ilgili bu yüzde 30'luk artışın kabul edilip edilmeyeceği bilinmezken, olası zam kararı UKOME’den geçse bile son imzayı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce atacak. 

Yüzde 30'luk zammın onaylanması halinde şehir içi ulaşımın 7-8 TL civarına yükselmesi bekleniyor. 

AdminAdmin