EĞİTİM
Giriş Tarihi : 30-03-2023 17:07   Güncelleme : 30-03-2023 17:12

Üniversiteler hibrit eğitime geçiyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, 3 Nisan itibariyle üniversitelerde uzaktan öğretimle birlikte isteyen öğrencilere devam şartı aranmaksızın sınıflarda yüz yüze eğitim verilebileceğini açıkladı.

Üniversiteler hibrit eğitime geçiyor

*3 Nisan 2023 itibariyle 2022-2023 eğitim öğretim yılı bahar dönemine mahsus olmak üzere uzaktan öğretimle birlikte isteyen öğrencilere devam şartı aranmaksızın sınıflarda yüz yüze eğitim verilebilecek.

*Yükseköğretim kurumları bir dersin hem uzaktan eğitimle hem de yüz yüze verilebilmesine ilişkin kararları ilgili kurumlarında alarak gerekli düzenlemeleri yapacak.

*Bir yarıyıldaki derslerin AKTS kredilerine göre en fazla yüzde 30’unun uzaktan öğretim yoluyla verilebileceği yönündeki kısıtlama uygulanmayacak.

*Özel öğrenci olarak başka bir yükseköğretim kurumunda eğitimine devam eden öğrenciler, bu eğitimlerini aynı şekilde sürdürebilecek.

*Nisana ertelenen derslere ait uygulamalar, üniversitelerin ilgili kurullarının alacağı kararlarla ödev, proje benzeri şekilde ya da bahar dönemi içinde yaz döneminde ya da bir sonraki eğitim öğretim döneminde yüz yüze yapılabilecek.

*Bahar dönemindeki ara sınavlar, uygulama programları hariç çevrimiçi yapılacak.

*Açık uçlu ya da çoktan seçmeli çevrimiçi sınavlar, ödevler, projeler v.b. uygulamalar kullanılabilecek.

AdminAdmin