“31 Mart yerel seçimlerinde hak adalet yolundaki mücadelemizden alnımızın akıyla çıkmanın onurunu yaşıyoruz.

1994 Yılında Milli Görüş belediyeciliğinin ateşini yakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızı, saygı, minnet ve rahmetle anıyorum. 

Kaynarca Belediyesi olarak, Genel Başkanımız Doktor Fatih Erbakan’ın öncülüğünde milli görüş belediyeciliğinin en güzel örneklerinden birini vermeye hazırız.

Belediye Başkanlığı mazbatamızı aldığımızın ilk günü, Kaynarca halkına söz verdiğimiz gibi belediyemizin girişine, “Rüşvet alanda, verende mel’undur” hadisi şerifini asmak oldu. 

Kaynarca’yı beş yıl boyunca, hakla, hukukla, akıl ve bilimle yöneteceğiz. 

Hesap verebilirlik, şeffaflık, ahlak, liyakat temel ilkelerimiz olacak. 

Allah’ın izniyle Kaynarca’yı makus talihinden kurtaracağız.  Saygılarımı, hürmetlerimi sunuyorum.”

Program öncesinde çocuklar için oyun standı kuruldu. Program kapsamında çocuklara Pamuk şeker, patlamış mısır, Osmanlı macunu ikram edildi.

Program Kur'an'ı kerim tilaveti ile başladı. Kur'an'ı kerim tilaveti ardından protokol konuşmalarına geçildi. Hidayet Kaya'nın konuşması sonrasında Fatih Erbakan Sakaryalılara seslendi.

Yeniden Refah Partisi Sakarya İl Başkanı Hidayet Kaya, Sakarya için ne güzel bir gün. Hepinizi selamlıyorum. Bugün bizi burada yalnız bırakmayan adaylarımıza, dava kardeşlerimize, tüm misafirlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugün ilçelerimizde ahlaklı belediyecilik dönemi başlamıştır. Milletimizin doğrulukla tanışma vakti geldi. Bize inandıkları ve güvendikleri için Sakaryamıza hizmet için bize destek verdikleri için halkımıza teşekkür ediyorum. Halkımız bize emanet etti biz hizmetin en güzelini en adilini yapacağız. İlçelerimizin girişlerine rüşvet veren de akan da melundur yazısını yazacağız. Sizlere teşekkür ediyorum" dedi.

Geyve Belediye Başkanı Selçuk Yıldız, "Sakarya bizlere bayramı önceden armağan etti. Biz gelir gelmez mazbatamızı aldık resmi olarak göreve başladık. Rüşvet veren de alan da melundur yazısını astık. Belediyenin makam aracı var, biz meydanlarda israfı önleyeceğiz dedik. Gelir gelmez Mercedes'i yıkadık ve satılığa koyduk. Biz kendimizden başladık ve sosyal tesislerde çay parasını 5 TL yaptık. Belediye sayılarımız artacak ve bizlerle gurur duyacaksınız. Allah sizlerden razı olsun" dedi.

Karapürçek Belediye Başkanı Mehmet Murat Çoruhlu, " Sakarya halkına hizmet etme kapısı bizlere açıldı. Adaletli bir şekilde hizmet edeceğiz. Seçim öncesi çok dualarınızı aldık bundan sonrası içinde sizlerden dua bekliyoruz. Biz tek başımıza bu işi başarmadık sizlerle birlikte başqrdık. Sizler bizlere güvenip destekleriniz. Bizlerde sizleri mahcup etmeyeceğiz" dedi.

Başkanlar ve meclis üyeleri fotoğraf çekildi. Protokol konuşmalarının ardından çocuklara Nasreddin hoca, Hacivat, Karagöz gösterisi ile eğlenceli dakikalar geçirdiler. - SEDAT BALTA

Advert