KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 01-06-2022 12:46

Ekrem Yüce’den Murat Kefli ve KABET’e övgü

KABET’in Sakarya Yerel Kültür Derneği Otağ’ında sergilediği oyundan sonra konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Kaynarca’nın kendisi küçük yaptığı işler büyük” diye konuştu. 

Ekrem Yüce’den Murat Kefli ve KABET’e övgü

YEREL KÜLTÜR’DE TİYATRO

Kaynarca Belediye Tiyatrosu (KABET) Sakarya Yerel Kültür Derneği Otağ’ında ‘Hayatın Umudu’ adlı oyununu sahneledi. Oyunu Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ve Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli de izledi. 

BÜYÜK BELEDİYELERİN YAPAMADIĞINI YAPIYOR

Oyundan sonra Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı İbrahim Şahin oyunculara teşekkür etti. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, KABET kurucusu ve yönetmeni Suzan Tufan’a plaket verirken yaptığı konuşmada, “Kaynarca küçük ama yaptığı etkinlikler büyük, 3 gün festivalde büyük işler yaptı. Şimdi büyük belediyelerin yapamadığını tiyatrosu ile yapıyor. Kendilerini tebrik ediyorum” diye konuştu.

 

Uyuşturucu batağına saplanmış bir genç ve annesinin dramının anlatıldığı oyunda, bağımlıların içine düştükleri durum anlatılıyor. Oyun sanatseverlerden tam not alırken yeni oyunları için de davet edildiler.  - SEDAT BALTA

Admin

AdminAdmin