SİYASET
Giriş Tarihi : 08-03-2023 15:52   Güncelleme : 08-03-2023 15:57

“Kaçak yapı sahipleri, köylüyü CİMER’e, Çevre Şehirciliğe şikayet ediyorlar"

Kaynarca Belediye Meclisi’nde konuşan Saadet Partisi İlçe Başkanı ve Meclis Üyesi Mustafa Tan, deprem sonrası gündeme gelen kaçak yapı, güvenli yapı ve deprem önlemleri konusunda görüşlerini dile getirdi. 

“Kaçak yapı sahipleri, köylüyü CİMER’e, Çevre Şehirciliğe şikayet ediyorlar

Kaynarca Belediyesi Meclis Toplantısı’nın dilek ve temenniler bölümünde söz alan Saadet Partisi Belediye Meclis üyesi Mustafa Tan, kaçak ve ruhsatsız yapı yapılmasına izin verilmemesi gerektiğini ifade ederek, “Tarım arazilerine yapılan yapılan kaçak yapılar tarım hayvancılığı ve hayatı tehdit etmektedir. Kaçak yapı sahipleri köylüyü Çevre ve Şehircilik’e, CİMER’e ve Belediye’ye gübre atıyorsun, ineğin yolu pisletiyor gibi çeşitli nedenlerden dolayı şikayet ediyor. Kaynarca merkezinde dahi mevzi imar planı alınabilirken kamu yararı olan yapılar bile Meclis’e gerek duyulmadan, kaçak yapı haline getirip, onlardan bağış adı altında paralar alınmaktadır. 

GÖNÜLLÜ KURTARMA EKİPLERİ OLUŞTURULSUN

Geçtiğimiz yıllarda ve günlerde depremin acılarını hep beraber yaşadık. İçimiz yandı, Bunların sorumluları aranmaktadır. Bu sorumlular bizler seçilenleriz. Bunun için dir ki bu kaçak yapıların bundan sonra yapılmaması, yapılanların da güçlendirilmesi ve takibinin yapılması gerekir. Afetleri göz önüne alınarak itfaiye ve gönüllü kurtarma ekipleri oluşturulmalı her ay tatbikat yapılmalıdır. ” diye konuştu. - SEDAT BALTA

AdminAdmin