KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 03-10-2022 09:49

Kaynarca heyeti Çanakkale’yi gezdi

Kaynarca Gazi ve şehit aileleri İstanbul, Bursa, Çanakkale gezisine devam ediyor. İstanbul Sultanbeyli Kaymakamı olarak görev yapan eski Kaynarca Kaymakamı Kemal Şahin’i makamında ziyaret eden Kaynarca heyeti’ne gezinin sponsorlarından Belediye Meclis Üyesi Mustafa Tan, Kemal Şahin'e ilçeye hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, sembolik olarak lahana verdi. 

Kaynarca heyeti Çanakkale’yi gezdi

Kemal Şahin’in Kaynarca Kaymakamı olduğu dönemde lahananın tanıtını ve pazarlanması konularında önemli katkılarının olduğunu belirten Mustafa Tan, “Kaynarca eski kaymakamımız sayın ,Kemal şahin beyi Sultanbeyli de makamında ziyaret ettik, kendisine sembolik olarak  Kaynarcalılar adına kaynarca Lahanası hediye ettik. Sayın, Kemal şahin kaymakamımıza Kaynarca adına çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

Kaymakam Kemal Şahin Kaynarca heyetinin kendisine ziyaretinden büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, “Kaynarca’da güzel hatıralarımız oldu. Tüm Kaynarcalılara buradan selamlarımı iletiyorum” dedi. 

Kaynarca heyeti dün de Çanakkale’de müze ve Aynalı Çarşı’yı ziyaret ettiler. Kaynarca Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı Müdürü Sefa Kaya ve yardımcıları geziye katılanlara eşlik ettiler. - SEDAT BALTA

AdminAdmin