KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 01-01-2023 13:37   Güncelleme : 01-01-2023 14:10

Kaynarcalı genç klarnetçi Doğukan Alkan mansiyon ve seçici kurul özel ödülünü kazandı

İzmit Belediyesinin dünyaca ünlü klarnet virtüözü Mustafa Kandıralı’yı tanıtmak ve anısını yaşatmak amacıyla düzenlediği klarnet yarışmasında gala konseri ve ödül töreni Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Kaynarcalı usta klarnetçiler Hakkı Alkan’ın torunu, Türkan Alkan’ın oğlu Doğukan Alkan başarılı performansı ile mansiyon ve seçici kurul özel ödülünü kazandı. 

Kaynarcalı genç klarnetçi Doğukan Alkan mansiyon ve seçici kurul özel ödülünü kazandı

1. Uluslararası Mustafa Kandıralı Klarnet Yarışması’nda doğu ve batı tarzı bir araya gelirken Türkiye’de bu anlamda bir ilk yaşanmış oldu. Mustafa Kandıralı’nın anısına yakışacak bir geceye imza atılırken hem yarışmacılar hem de misafirler unutulmaz bir gece yaşadı. Geceye sanat camiası ve sivil toplum kuruluşları geniş katılım gösterdi.

ÖDÜLLER TAKDİM EDİLDİ

Uluslararası Mustafa Kandıralı Klarnet Yarışması’nda birincilik ödülünü kazanan Yunus Emre Hügül, ikincilik ödülünü kazanan Bahadır Çalı, üçüncülük ödülünü kazanan ise Efil Özdemir oldu. Mansiyon ve seçici kurul özel ödülünü kazananlar ise Doğukan Alkan, Hasan Kulabaş ve Uğur Bayloz oldu. Birinciye 25 bin TL, ikinciye 17.500 TL, üçüncüye 10 bin TL, mansiyon kazananlara ise 3’er bin TL verildi. Ödül töreninin ardından katılımcılar tek tek performanslarını sergilediler. En son toplu olarak sahneye çıkan ekip, misafirlerden büyük alkış topladı. - SEDAT BALTA

AdminAdmin