O SES KAYNARCA  AMATÖR SES YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

1.GİRİŞ VE AMAÇ:

AMAÇ: 

 Kaynarca  Belediyesi  sosyal ve kültürel faaliyetler  genç yetenekleri ve kendine güvenen reşit yetişkinler kapsamında; müziğe yönlendirme ve eğlendirme amaçlı amatör ses yarışması düzenlemektedir.

bedava bahis

2- BASVURULAR:

25. a) Başvurular 05.01.2023 tarihinde başlar, 22.01.2023 tarihinde Saat 17:00’ da sona erer.

26. b) Kaynarca  İlçesinde ikamet eden 18 yaş ve üstü herkes başvurabilir.

restbetcdn.com

27. c) Yarışmaya katılacaklar, belirtilen tarihler içerisinde, Kayıt Bilgi Formunu eksiksiz doldurarak şahsen Kaynarca Belediyesi özel kaleme  bırakacaklardır.

ç) Zamanında ulaşmayan hiçbir başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır.

1. d) Her bir yarışmacı kendi kayıt bilgi formundaki bilgilerin tam ve eksiksiz olduğunu ve doğruluğunu teyit eder. Kayıt bilgi formundaki bilgilerin eksik ve yanlış olduğunun tespit edilmesi halinde, ilgili yarışmacı yarışma dışı bırakılabilecektir. Bu halde yarışmacı herhangi bir hak talebinde bulunamaz.

e) Katılan yarışmacılar  ve Başvuruda bulunan adaylar  yarışmaya kabul edildiğinde 1- haftada 3 sefer  çalışma yapacak,

2-Yarışmalar Belediye Kültür merkezi Düğün Salonunda yapılacak, 

3-piyanist Orhan Yenilmez  eşliginde  hafta ici  olmak üzere Yarışma süresi ve yarışma formatı gereği 2 çalışma ve sahne alma şeklinde 3 GECE  şarkılarını icra edecekler,

4- her hafta katılıma göre bir yada iki yarışmacı  jüri tarafından elenecek

 5- yarışma genelinde halkın  birincisi halkın oylarıyla secilecek 

6-Yarışmacıları izlemeye gelen seyirci ve dinleyiciler 15.00 tl  giriş bedeli ödeyerek salona girebilecek.

2. ESER VE SÖZLER  YASALARA UYGUNLUĞU ŞARTI 

3. ) Seçilen eserlerin sözleri, Anayasanın dayandığı temel görüş ve ilkelerle; Cumhuriyetin niteliklerini benimsetici ve bu görüş ve ilkelere uygun düşünce tarzına, Türk toplumunun çağdaş uygarlık düzeyine erişmesi amacını güden Atatürk ilkeleri ve bu ilkelerin dünya görüşüne, yaşam tarzına aykırı olamaz. Argo, kaba tabir ve kelimeler kullanılamaz. Seçilen temaların moral yıkıcı, herhangi bir politik görüşü övücü veya yerici, müstehcen, anlamsız olmaması ve ticarî bir amaç taşımaması gerekmektedir.

4. g) Kayıt bilgi formunda bildirilen ve seçici jüri tarafından belirlenerek yarı final ve final yarışmasında seslendirilecek eserler sonradan değiştirilemez.

5. h) Başvurular 30 kişi ile sınırlandırılmıştır. (Bu sayıya ulaşıldığında başvurular sona erecektir ve belediye tarafından ilan edilecektir).

1. e) elenen arkadaşlar yarışma sonu açıklanacaktır.

1. .

5- DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ:

Entonasyon %50

Yorumlama/Sahneyi Kullanma %25

Diksiyon/Artikülasyon %15

Sesin Niteliği %10

6- ÖDÜLLER:

1. a) İlk üç dereceye girenlere;

2. 5000 Türk Lirası

3. 3000 Türk Lirası

4. 2000 Türk Lirası hediye edilecektir

5. Halkın Birincisi Özel ÖDÜL 2000 tl

6. b) Ödüller final yarışması sonunda verilecektir.

7- İTİRAZ HAKKI:

1. a) Yarışmacıların yarışma şartnamesi ve sonuçlarına itiraz ve dava hakkı yoktur. Yarışma süresince hiçbir yarışmacının kazanılmış hakkı bulunmamaktadır. Yarışmacılar, yarışma sonuçlarından Kaynarca Belediyesi ve seçici jüriyi sorumlu tutamaz. Yeterli katılım olmaması halinde Kaynarca Belediyesi yarışmayı iptal etme hakkını saklı tutar.

2. b) Yarışmacılar başvurularını “Yarışma Şartnamesini okuduktan sonra yapmakla yükümlüdürler.

* YARIŞMA MÜRACAAT SON TARİH 22 OCAK 2023 PAZARTESİ SAAT 17.00 YE KADAR

* YARIŞMA BAŞLAMA TARİHİ  1 ŞUBAR 2023 ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 19.30

* YARIŞMA ALANI BELEDİYE KÜLTÜR MERKEZİ DÜĞÜN SALONU

* FİNALE KALACAK SON  6 YARIŞMACI  MAYIS 2023  AYINDA YAPILACAK KAYNARCA BELEDİYESİ DARTILI KEŞKEK KÜLTÜR SANAT TARIM  HAYVANCILIK FESTİVALİNDE SAHNE ALACAKLAR, FESTİVAL  PROGRAMI AYRICA YARIŞMACILARA GÜN SAAT OLARAK BELİRTİLECEK

8- ŞARTNAME TEMİNİ, BİLGİ:

Yarışma Şartnameleri internet yolu ile web ve sosyal medya sayfalarından temin ve takip edilebilir. Yarışma Hakkında detaylı bilgi ve iletişim:

www.sakaryakaynarca.bel.tr

Tel:02648712096-97 özel kalem dahili  2

GSM: 0532 7178677

Sezgin Tutar

Okudum imzaladım, çalışmalara ve yarışma gecesine katılacağımı, sonuç ne olursa olsun sadece hobi olarak katıldığımı beyan eder hiçbir şekilde yarışma kural ve kaidelere  aynen uyacağımı bu konuda  organizasyonu yapan kaynarca belediyesinden, organizasyon gerçekleştiren sorumlulardan hiçbir şekilde şikayetçi ve davacı olmayacağımı  beyan eder imzaladığım  şartnamedeki her şeyi kelimesi kelimesine kabul ederim.

Katılımcı adı soy adı                   imzası                    t.c no 

Tel No

Adres :

ALDIĞI MÜZİK EĞİTİMLERİ

Advert