Kadir Yazgan, özetle şöyle konuştu: “Belediyemizin birimlerinde görevlendirmelerde bulunduk. Bunu yaparken kimsenin ekmeği ile oynamadık. Kimseyi işten çıkarmadık. 

TEMİZLİK ARACI HİZMETTE

Halka söz verdiğimiz hizmetler için adımlar attık. İlçe merkezindeki çamur ve toza karşı temizlik aracımızı alarak hizmete soktuk. 

KÖPEK BARINAĞI

Taşoluk, Okçular, Müezzinler başta olmak üzere çevre köylerde büyük sorunlara neden olan köpek barınağının kaldırılması için söz vermiştik. Gereğini yaptık. 

ZİYARETLER

Mazbatamızı aldığımız 5 Nisan tarihinden bugüne kadar geçen bir aylık süreçte, uzun bir bayram tatilinden sonra çok sayıda kurum yöneticisi ve vatandaşlarımız tarafından ziyaret edildik. 

Bizler de fırsat buldukça kırsal mahallelerimiz ve ilçe merkezinde teşekkür ziyaretlerinde bulunduk. Bu ziyaretlerde değerli Kaynarcalı hemşehrilerimizin taleplerini ve önerilerini dinledik, notlarımızı aldık. 

KURTULUŞ GÜNÜNÜ KUTLADIK

3 Mayıs 2024 tarihinde ilçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 103’üncü yıldönümünü kutladık. Buradan bir kez daha şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyorum. Bu yıl yeni göreve geldiğimiz için çok hazırlık yapamadık. Önümüzdeki sene kutlayacağımız 104’üncü yıldönümünün daha görkemli kutlanması için şimdiden gerekli görevlendirmelerde bulundum.

MUHTARLARA BAŞARILAR DİLERİM

En yakın çalışma arkadaşlarımız olan değerli muhtarlarımızın Kaynarca Muhtarlar Derneği kongresi yapıldı. Kongrenin Kaynarcamıza hayırlı uğurlu olmasını dilerim. Göreve seçilen başkan Şafak Altıntaş ve yönetim kurulu üyelerine başarılar dilerim” diye konuştu. 

İKİ GÜNDEM MADDESİ

Gündemin birinci maddesinde Belediye’ye ait Kaynarca Grup İnşaat Madencilik Gıda Petrol Sanayi ve Ticaret A.Ş’ne yönetim kurulu ve yönetici atanması için Belediye Başkanı Kadir YAZGAN’a yetki verilmesi konusu görüşüldü. Oy birliği ile kabul edildi. 

KARARLAR OY BİRLİĞİ İLE

Gündemin İkinci Maddesi’nde; İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün teklifi; 2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanununun 86’ncı ve 97’nci maddeleri 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun AYKOME Çalışma Yönetmeliğine istinaden yol harcamalarına katılım bedeli ile yazımız ekinde yer alan inşaat kontrol harcı, plankote, yapı aplikasyon onay, subasman tespit onay, yapı aplikasyon onay ücretleri ile çöp bidon ve fidan bedelinin kalemlerinin güncellenmesi ile çevre esenlik bedeli ücretinin ve İmar mevzuatı gereğince encümende kararı alınan (ifraz, tevhid, geçit hakkı, cins değişikliği, yola terk, ihdas vb. işlemlerin ücret tarifesinin belediye meclisince belirlenerek karar verilmesi hususunun görüşüldü. Bu maddede Meclis üyelerinin oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

GÜNDEM DIŞI KONUŞMALAR

Gündem dışı konuşmalar kısmında söz alan AK Parti Grup Başkan Vekili Türkan Öner köpek barınağının kapanmasıyla salınan köpeklerin mahallelerde sorun çıkardıklarıyla ilgili basında yer alan iddiaları gündeme getirdi. AK Partili Meclis Üyesi Recep Yerlikaya ise kaldırımlar ve yanlış parklar konusunda değerlendirmelerde bulundu. 

PARK SORUNU TOPLANTIDA ELE ALINACAK

AK Partili Meclis üyelerine yanıt veren Belediye Başkanı Kadir Yazgan, basında köpeklerle ilgili iddiaların adı üstünde bir iddia olduğunu belirterek, “Bizlerle ilgili bir durum yok” diye konuştu. Kaldırım ve trafikte karmaşa yaratan parklanmaların perşembe günü ilçede toplanacak UKOME toplantısında gündeme geleceğini ifade ederek, “Tırların çevre yolunu kullanması, kasislerin yerlerinin belirlenmesi, araçların esnafın çıkarlarını koruyacak bir süre içinde park yapması gibi konular Kaymakamlıktaki toplantıda ele alınacak inşallah çözüm bulunacak” dedi. Toplantıya AK Parti İlçe Başkanı Muhammet Ali Pulat, MHP İlçe Başkanı Nail Dursun, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Şener Çetin, Kaynarca Muhtarlar Derneği Başkanı Şafak Altıntaş, KASİAD Başkanı İsmail Kaymak, Belediye Başkan Yardımcısı Bertu Yıldız ve belediye müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. - SEDAT BALTA