31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde yüzde 48 oy oranı ile Kaynarca Belediye Başkanı seçilen; verilen destek aradan geçen 50 günlük süreçte yüzde 69’a ulaştı. Bu artışın arkasındaki nedenlerin başında, “Muhalefet belediyesi hizmet veremez” iddiasını çürütmesi oldu. Kadir Yazgan işe kendisiyle uyumlu çalışacak motivasyonu yüksek başkan yardımcıları ve müdürleri atayarak başladı. 

 

Kadir Yazgan ve Belediye üst yönetiminin motivasyonu personele de yansıyınca az zamanda bir çok hizmet hayata geçirildi. 

 

İlk iş süpürge aracını hizmete sokmak oldu, 3 yıldır toz ve çamurdan bıkan Kaynarca merkezi rahat bir nefes aldı. 

 

Kaynarcalıların mesire alanı doğal güzelliğimiz Reisler Müezzinler Göleti’nde biriken yılların çöpleri bir çırpıda temizlendi. 18 Yıldır unutulan belediye pasajları temizlendi, onarıldı. 

 

İlçe merkezine yıllar önce gelen doğalgaz, köyden mahalleye dönüşen yerleşim merkezlerine götürülememişti. Görüşmeler yapıldı, Kertil Yenimahalle’ye doğalgaz müjdesi verildi. Bu hafta çalışmalara başlandı. 

 

Kertil Yenimahalle ilçe merkezi arasında bir kaldırımın olmaması özellikle çocuklar için tehlike oluşturuyordu. Bu ve diğer sorunlar hakkında Mahallenin kadınları yürüyüş yapıp Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli’nin makamını basmıştı. Ancak yine de sonuç alamamışlardı. Kaynarca Belediyesi kaldırım için yol genişletti. Çalışmalara başlandı. 

 

Kızılcaali köyünde mezarlığın ve göletin yanında çöplüğe dönüşmüş alan Mahalle Muhtarıyla işbirliği halinde çalışılarak mesire alanına dönüşüyor. 

 

Komşu ilçemiz Karasu ve Hendek başta olmak üzere bir çok ilçede belediyelerde işçi çıkarmalar yaşanırken, Kadir Yazgan, “Kimsenin ekmeği ile oynamayacağız” diyerek hakkaniyetli davranış sergiledi. 

 

Taşoluk, Okçular, Müezzinler başta olmak üzere çevre köylerde tarımı ve insan sağlığını tehdit eden yasal olmayan sözde köpek barınağının seçimde söz verdiği gibi tahliyesini başlattı. 

 

Kaynarca Belediye Meclisi diğer parti üyelerinin dahi güvenini kazanarak Belediye Encümenine önerdiği iki ismi seçtirebildi. 

 

Denizbank’ın önünde aylardır yapılmayan, kötü görüntü oluşturan toprak yığını kaldırıldı kaldırım tamamlandı. 

 

Lahana pazarında metruk haldeki eski mezbahane binası yıkıldı, yerine umumi bir tuvalet planlandı. 

 

Seçim kampanyasında, “Eğitimde, sporda, sanatta başarılı olan çocuklarımızın, gençlerimizin yanında olacağız” sözü veren Kadir Yazgan, başarılı öğrencileri bizzat okullarına giderek ödüllendirdi. 

 

İlçe merkezinde devam eden altyapı çalışmalarının hızlandırılabilmesi için gerekli kolaylıklar gösterildi. Bu konuda Kaynarca Belediyesi özel ekip görevlendirdi. 

 

İlçenin çeşitli sorunlarına çözüm aranan projelerle Ankara’ya Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na giden Başkan Yazgan, başkent temaslarını sürdüreceklerini söyledi. 

 

Bir çok kırsal mahallede tarla yollarının açılması,  bakımı ve taşlanması gerçekleştirildi. 

 

İlçe merkezinde yıllardır bakımları yapılmayan çocuk parklarının çevre düzenlemeleri, temizliği oyun araçlarının bakımları yapıldı. 

 

Kısa zamanda bütün bunlar yapılırken makamında tebrik ziyaretine gelen  yüzlerce kişiyi ağırladı. Kendisi de fırsat buldukça ilçe merkezi ve köylerinde teşekkür ziyaretlerinde bulundu. Kaynarcalıların iyi ve kötü günlerinde yanlarında oldu. 

 

Bize göre seçimde aldığı yüzde 48 desteğin yüzde 59’a çıkmasının nedenlerinden bazıları bunlar.