DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Aytekin Ertuğrul
Aytekin Ertuğrul
Giriş Tarihi : 22-12-2016 20:49

2016'nın en acı haftasındayız

2016'nın En acı haftasındayız.

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul
draertugrul@hotmail.com
P.K. 655 Yenişehir-Ankara
Bir ABD Doları  3.526.000 TL oldu

Bir ABD doları 3.526.000 TL oldu. Bu Türk milletinin yıkıldığını ve tam manasıyla iflasa sürüklendiğini gösteren bir rakamdır. AKP iktidara geldiği zaman bir ABD Doları 1.320.000 TL idi. Artış %267 dir. Altın da aynı facia vardır bir gram altın 18.000.000 TL iken bu gün itibari ile 128.000.000 TL dir Artış %700 dur. Bu kadar yanlış bu kadar metotsuz bu kadar insafsız bu kadar açık bütçeli, israf yüklü siyasi uygulamalara can dayanmaz. Bu durumu kurtaracak tek şey vardır. Bütün partiler yakın geleceklerini koltuklarını bir kenara bırakarak DENK bütçe+Laik eğitimde birleşmeli ve milli hükümeti kurmalıdırlar. Aksi halde bu dönem için tarihe karşı suç işlenmiştir denilecektir. Rakamlar ayni zamanda harici bedhahların ilerlemelerinin de rakamlarıdırlar. Hala daha Rumların İstanbul’un fethinde şeytanların dişi mi erkek mi tartışması yaptıkları gibi  TBMM de baş Cumhurbaşkanlığı konusunu tartışılıyor. Ne denir ki. “Allah’ım sen bunları affet onlar ne yaptıklarını bilmiyorlar.” Demekten başka.

 

El Bab'da Fırat Kalkanı Harekatında 14 şehidimiz var.

Suriye’den  acı haberler gelmeye başladı. Allah sonumuzu hayra çıkarsın. Suriye de; El Bab'da 14 şehidimiz var. Dünyanın en eski en zaferler yüklü ordusunu ÖSO denilen besleme çapulcu bir kuruluşla yan yana getirir ve savaştırırsan olacağı budur. Hala daha AKP yönetimi bilgisizlik nedeniyle Cumhuriyetimizi tehlikelere sürüklediğini kabul etmeyerek iktidara          " DURMAK YOK YOLA DEVAM" diyerek devam  ediyorsa burada bir anomali vardır. Bize yaşatılanlar normal değildir. Son bir ayda ABD Doları 500.000 TL artış gösterdi Esas mesele budur. AKP 2004 ten bu yana Türkiye Cumhuriyeti bütçesini, yabancıların çıkarlarına hazırladığı çıkardığı ve uyguladığının en büyük delili işte bu yükselmedir. Atatürk'ün gününde 80 kuruş olan bir ABD doları tam tamına 3.506.000 TL ye çıkmıştır. Artış %4.000.000 dur. Bu rakamlar da her karış toprağını şehit kanları ile sulayarak kurulan Türkiye Cumhuriyetini 14 Mayıs 1950 den bu yana gaflet ve dalaletle yönettiklerinin açık ifadesidir. Hükümetimizin içinde işinin uzmanı eser sahibi Dünya ve Türkiye'de düşünce ve bilimdeki seviyesi ile temayüz etmiş kimse gözükmüyor. Bu koşullar altında Suriye bataklığına saplandık. Vatanımıza ve cumhuriyetimize hizmette miyiz? Gaflette miyiz? Neyiz? diye kendini çek edene de rastlanmıyor. Allah bize sabır şehitlerimize mağfiret kalanlarımıza uzun ömürler versin.

 
 
Rusya Federasyonunun Ankara Büyük Elçisi Sayın Karlov’un Bir Polis tarafından Katledilmesi Dünyada Yılın Skandalıdır.
 
Rusya Büyük elçisine sıkılan ve önü öldüren kurşun TBMM ve Hükümetine sıkılmıştır. Ölen Rus Büyük elçisi değildir. TBMM ve HÜKUMETİMİZDİR: Canı malı Türkiye Cumhuriyetine emanet edilen bir misafirimiz olan Rus büyük elçisini koruyamayanlar  bir gün dahi göreve devam etmesinler.  İç İşleri Bakanı Derhal istifa etsin. Kendi işletme işi ile uğraşsın. İç İşleri Bakanlığına Tüm yetkilerle donatılarak  Sadettin Tantan atansın. Sayın Sağlık Bakanımız Recep Akdağ GATA dahil tüm Askeri sağlık kurumlarımızı tamamen yok etme noktasına getirmeden sağlık bakanlığını bıraksın. TBMM derhal toplansın. AKP hükümetini düşürsün. Bütün partilerin katılacağı seçim hükümeti kurulsun. 2017 malı yılı bütçesi geri çekilsin. 46 Milyar açık kapatılarak yeni bir bütçe uygulamaya konulsun. Tedvhid-i tedrisat kanunu yeniden hayata geçsin. Sayın Cumhurbaşkanımız da sorumlu olmadığı her işe karışmaktan vazgeçsin. Yetkililer ve görevliler yasalara Anayasaya bilime tarihimize Türk milletinin harsına uygun yetkilerini kullansınlar. Bu olay Türk milletini Anadolu'dan atma hareketlerinin gelişmelerinden sadece bir tanesi ve sonuncusudur. Caninin çevik kuvvette polis olması ve arkasından polis operasyonu ile öldürülmesi derin derin düşündürücüdür.  İçinde bulunduğumuz durak vatanımızın selamet durağı değildir.
Çözüm Başkanlık Sistemi midir?

Çözüm, başkanlık sistemi ile daha fazla otoriterleşerek asla gelmez. Yaşadığımız sorunlar, durup dururken olmadı. Bunlar; yapılan yanlışların ve fahiş hataların sonuçlarıdır. Fahiş hatalar zinciri demek daha doğrudur. Bir birinden daha açık bütçeler yapılmıştır. Laik eğitim yerine 4+4+4 gibi ucube bir eğitim sistemi uygulanmıştır. AKP döneminde toplamda 469 Milyar YTL açık bütçeler yolu ile  Türk milletinin cebinden  alınmıştır. Laik eğitim yok edilerek Türk milleti emperyalizmin kolay ilerleyeceği bir düzene getirilmiştir.  Türkiye’yi esenliğe çıkarabilmek için; Bütün aydınlarımızı e yazarlarımızın ifade ettikleri ve Türk milletine tercüman oldukları gibi  bir an önce Cumhuriyetimizin kurucu ideolojisinin gerektirdiği fabrika ayarlarına ( DENK BÜTÇE+ LAİK EĞİTİM) dönülmeli, Türk Silahlı Kuvvetleri güçlendirilmeli, açık bütçelerle zaafa uğratılmamalı  laik-akılcı-bilimsel eğitim sistemini esas alan ve eleştirel akla sahip nesiller yetiştirecek eğitim ve öğretim sistemi egemen kılınmalıdır. Aksi, hüsrandır! Aksi halde TBMM görevini yapmamış olur. Başarılar dilenir.

Yeni Yıl Tebrikimiz. 46 Milyar açıkla yeni yıla giriyoruz. Yen yıl bu nedenle geçen senemizi mumla arayacağımız bir yıl olacaktır. Umudumuz yok. Ama yinede yeni yılda Yüce Allah Türk milletinin bütün fertlerine ve özellikle yöneticilerine bilim ve akıl ihsan etsin diyerek herkesin yeni yıllarını gönülden sevgi ve saygılarımla kutlarım.

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

NELER SÖYLENDİ?
@
Aytekin Ertuğrul

Aytekin Ertuğrul

DİĞER YAZILARI Cumhurbaşkanımızın 3. Defa Adaylığı Konusu  Cumhurbaşkanımızın 3. Kez Adaylığı Konusu  Seçimlerden Önce Alarm Zilleri çalıyor  Gidişimiz Atatürk Yoluna Uygun Değildir  Yeni Yılda Yeni Bir Cumhurbaşkanı  Sarıkamış Faciası Acı Bir Tarih Kesitidir Asgari Ücretler Denk Bütçeye Dönülmeden Çözülemez  2023 Yılı Asgari Ücretleri, Maratonu   Ülkemiz Hukukçuların dahi Hukuk Aradığı Bir Ülke Olmuştur. T.C. Anayasa Mahkemesi’ne Yapılan Bireysel Başvurular  AKP İktidarı Seçimlere Girecekmiş  2023 Mali Yılı Bütçemiz ve Biz  Sayın Cumhurbaşkanımıza Açık Mektup - 2 Sayın Cumhurbaşkanımıza Açık Mektup Yanlış İşler Yaparak Doğru Sonuçlara Varılamaz  EKİM AYI CUMHURİYET AYDINLIĞINA ULAŞTIĞIMIZ BİR AYDIR  Elazığ’da CHP ye Provokasyon  12 Eylül Müdahalesine Bir de Böyle Bakalım Ahmet Hakanı döven o 4 kişi değildir. 1 Kasım Seçimlerine doğru acı ve tatlı başlıklar Türk Milletine 1 Kasım İçin Özel mektup Gittiğimiz yol,  Bilim Yüce Müslümanlık, Anayasal Hukuk ve Atatürk’ün Yolu Değildir  Ankara'daki Hükümetlerimiz Türkiye Cumhuriyeti  AKP Tüzüğüne Göre Yönetilemez  Açık Bütçelerle Cumhuriyetimiz devam edemez Hazine ve Maliye Bakanlığına Dilekçemiz  2022 Yılı Türkiye için Zor Bir Yıl Olacaktır Ulusal Egemenlik Var mıdır?   AKP Gidici midir  Yine Açık bütçeler Yine enflasyon Yeni yıla girerken karmaşa ve gaflet var Cumhuriyetimizin 98'inci yılında acı bir noktaya gelindi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın bir Yokuşundayız  Cumhuriyetimizin Gidişi İyi Değildir Kahramanlarımızın Rütbeleri de Söküldü İktidar Anayasayı İhlal Eden İktidar ve Muhalefet Harbiyeli Aldanmaz ve Milliyetçi aldanmaz ne demektir Yaşamımızdaki, Günceller ve düşüncelerimiz Ayasofya Kararı ve Davalarımız İki, değerli kitap İki askeri doktor yazar (E) Hak. Tuğamiral Nafiz Kartal’ın Ardından 2020 ye doğru Kısa Kısa Özetler Sayın Recep Tayyip Erdoğan İçin Zor Günlerden Çıkış Reçetesi AKP tarihe inanmıyor Kaynarcalı Belediye Başkanı Adaylarına Sorularımız Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sisteminin ilk bütçesi kabul edildi Mahmut Makal'ın ardından Dolar yükseliyor TL eriyor neden Seçimden sonra kısa kısa - 2 Seçim mi? Arayış mı? -2 Seçim mi? Arayış mı? -1 14 Nisan Haftasında Kısa Kısa Sandıkların Korunması demokrasinin Olmazsa Olmazıdır TBMM'de bütçe maratonu başladı Faşist Diktatörlük Nedir? Adalet Arayan Türk Milleti Yeni Hükümet Programı ve Cumhuriyetimizin İlk Yılları Terör Yine Terör Kurultay Notlarımız +Ana Muhalefet Nereye gidiyor? Münafıklar Atatürk'ü sevmez Seçimlerden önce ilk yazımız
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Galatasaray2254
 • 2Fenerbahçe2145
 • 3Başakşehir FK2140
 • 4Beşiktaş2139
 • 5Adana Demirspor2138
 • 6Trabzonspor2238
 • 7Kayserispor2132
 • 8Konyaspor2127
 • 9Fatih Karagümrük2126
 • 10Gaziantep FK2225
 • 11Alanyaspor2225
 • 12Sivasspor2224
 • 13Antalyaspor2124
 • 14Hatayspor2123
 • 15MKE Ankaragücü2122
 • 16Kasımpaşa2222
 • 17Giresunspor2121
 • 18İstanbulspor2221
 • 19Ümraniyespor2114
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA