DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Aytekin Ertuğrul
Aytekin Ertuğrul
Giriş Tarihi : 30-11-2022 17:44

Ülkemiz Hukukçuların dahi Hukuk Aradığı Bir Ülke Olmuştur.

Ülkemiz Hukukçuların dahi Hukuk Aradığı Bir                    

                         Ülke Olmuştur. 

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul 

drtaertugrul@hotmail.com 

Çok değerli hukukçumuz Sayın Av. Güner Yiğitbaşı, Diyor ki: İsmini ağzıma almaya bile gerek duymadığım, Sakarya Üniversitesinde öğretim üyesi olarak görevli Profesör ünvanlı bir zat, çıktığı bir televizyon programında, “Üniversitelerimizi fuhuş yuvaları olarak damgalamıştı. Bu beyanı ile üniversitede okuyan genç kızlarımızı fahişelikle suçluyordu.” 

Biz de, bu sözlerle vicdanı sızlayan Türk kamuoyunun bir ferdi olarak, bu beyanlar karşısında büyük bir üzüntü duymuş ve hiddete kapılmıştık ve bu hiddet ile sıcağı sıcağına ”SEN DE GAVAT VE PEZEVENK MİSİN O ZAMAN? Başlıklı bir makale yazarak, bu zata;..,sözlerinin yaratacağı ağır sonuçları düşünmesi amacıyla, makale başlığındaki soruyu sormuştuk.  

Buraya kadar hiçbir hakaret veya suç göremiyoruz. Bun rağmen Av. Güner Yiğitbaşına para cezası verilmiştir. Suç olmayan yerde ceza da olamaz. Sayın Yiğitbaşı yine de şanslı bir kimsedir. Çünkü sulh ceza yargıcı tutuklayabilirdi. Hiç olmazsa böyle daha ağır bir garabeti yaşamamak bile Türkiye’de artık bir şans olmuştur. 

Öyle bir zaman gelecek ki. Siz kazanacaksınız. O haksızlıklara takılsak hiç yazmamak gerek. Ama inadına yazmaya devam.  

Çünkü: 

 "Vatanın bağrına düşman dayamış Hançerini  

Yok mudur kurtaracak Bahtı kara maderini” 

Denilen günlerden geçiyoruz.  

 

 

CHP. İYİ parti ve 6 li masa  Bütçe Karşısında Taraftırlar 

CHP nin genç ve dinamik Grup Başkanı Vekili Ecz. Özgür Özel kardeşimiz, Rize ve bağlısı kazalarda bir ziyarette bulunmuştur, Hoş gelmiştir hoş şeyler demiştir. Linki aşağıdadır. Rize'ye Atatürk’ün  " TALİMATI" ile çayı Zihni Derin'in Rize ve kazalarına getirdiğini bir kadirşinaslık olarak söylemiştir. Ama Sayın Ecz. Kardeşimiz bu konuşmasında bir noktayı unutmuştur. Çay üreticisi hem köylüdür hem de bir esnaftır. Açık bütçeler ve enflasyon en derin memur ve emekliden ziyade Esnafı ve Türk köylüsünü ezer. Memur ve emekliye %60 enflasyon zammı verildi ama köylü ile esnafa bir şey verilmedi. İşte Anayasamızın ihlali budur. Çay yetiştiricisi de toprağını eken biçen köylüyü de ve her gün dükkânını açan kapatan esnafı da yok eden şey açık bütçelerdir. İşte son 5 yılın açık bütçeleri listesi 

2019  yılı bütçe açığı 81 Milyar   

2020 yılı bütçe açığı 139 milyar  

2021 yılı bütçe açığı 265 Milyar  

2022 yılı bütçe açığı 278  milyar ve en önemlisi   

2022 yılı ek bütçe açığı 880 Milyar TL daha arttırılmıştır.  

TOPLAM: 1620. Milyar. Buna 2023 açığını da eklersek:1620+660=2280 TL açık.  

Bu 2280 Milyar TL Türk milletinin açık bütçelerle soyularak tam manasıyla iflasa sürüklendiğinin de ayni zamanda kesin bir delilidir 

CHP bu açık bütçeleri görüşmeye yanaşmayacak ve açık bütçe çıkar çıkmaz AYM’ye, T.C. Anayasa Mahkemesi’ne götürecektir. Sayın CHP yöneticileri şunu çok iyi bilmelidirler ki. Lafla peynir gemisi yürümez. Bu sözün güncelini kullanalım. Cumhuriyet DENK bütçe ile ayakta durur. Ulu kurucumuzun ve Başkomutanımızın direktifi de budur. Zamlar ise yukarıda yazdığımız bütçe açıklarından kaynaklanmaktadır.  Türk Milleti soğan ve patates 15. TL oldu diye ağlıyor. Aslında 15 _Tl olmadı 15.000.000 TL oldu. Her karış toprağını şehit kanları ile sulayarak  Cumhuriyetimizi kuran Büyük Türk Milleti ancak DENK bütçe  ve “ Fiyatlarda istikrar” olan  " Zamsız Türkiye’de"  yaşar.  

CHP nin ve 6 lı masanın varoluş nedeni DENK bütçe ve sıfır zamlı 1923- 1938 arasındaki Türkiye’yi yeniden  yaratmak için savaşmaktır. 

https://www.cumhuriyet.com.tr/siyaset/ozgur-ozel-varanktan-hesap-sorulmazsa-yuzumuze-tukurun-2006200 

 

Fenerbahçe Stadının adı Atatürk olarak değiştirildi 

Fenerbahçe stadının adı bütün Fenerbahçelilerin ve bütün Türk Milletinin isteği ve arzusu ile değiştirildi ve olması gereken adı konuldu.  

ATATÜRK.  Stadı. 

 Fenerbahçe’mizin Sayın Başkanını ve tüm üyelerini bu hassasiyetlerinden ötürü kutlarım. 

 

Darısı İsmet Paşa Stadının başına. Onun adı  hala daha “ Vodafon Arena” olarak devam ediyor. Bu ad bana batıyor. Bütün Türk milletinin vatanseverlerine batıyor. Beşiktaş yönetimine ve federasyona bir görev düşüyor. Mithat Paşa stadyumundan İsmet Paşa olarak değişen stadın ismi şimdi “Vodafon Arena” oldu. Ne demek? Bilmiyoruz. Türkiye’mizin       1. Nolu stadyumundan  İsmet Paşaadı kaldırılarak“ Vodafon” adlı İtalyan firmasını adı neye göre verilir? Kim veya kimler verir.  Derhal harekete geçilmeli. Ve Stadımızın adı İsmet Paşa Stadyumu olarak yerine tekrar konulmalıdır. 

NELER SÖYLENDİ?
@
Aytekin Ertuğrul

Aytekin Ertuğrul

DİĞER YAZILARI Cumhurbaşkanımızın 3. Defa Adaylığı Konusu  Cumhurbaşkanımızın 3. Kez Adaylığı Konusu  Seçimlerden Önce Alarm Zilleri çalıyor  Gidişimiz Atatürk Yoluna Uygun Değildir  Yeni Yılda Yeni Bir Cumhurbaşkanı  Sarıkamış Faciası Acı Bir Tarih Kesitidir Asgari Ücretler Denk Bütçeye Dönülmeden Çözülemez  2023 Yılı Asgari Ücretleri, Maratonu   T.C. Anayasa Mahkemesi’ne Yapılan Bireysel Başvurular  AKP İktidarı Seçimlere Girecekmiş  2023 Mali Yılı Bütçemiz ve Biz  Sayın Cumhurbaşkanımıza Açık Mektup - 2 Sayın Cumhurbaşkanımıza Açık Mektup Yanlış İşler Yaparak Doğru Sonuçlara Varılamaz  EKİM AYI CUMHURİYET AYDINLIĞINA ULAŞTIĞIMIZ BİR AYDIR  Elazığ’da CHP ye Provokasyon  12 Eylül Müdahalesine Bir de Böyle Bakalım Ahmet Hakanı döven o 4 kişi değildir. 1 Kasım Seçimlerine doğru acı ve tatlı başlıklar Türk Milletine 1 Kasım İçin Özel mektup Gittiğimiz yol,  Bilim Yüce Müslümanlık, Anayasal Hukuk ve Atatürk’ün Yolu Değildir  Ankara'daki Hükümetlerimiz Türkiye Cumhuriyeti  AKP Tüzüğüne Göre Yönetilemez  Açık Bütçelerle Cumhuriyetimiz devam edemez Hazine ve Maliye Bakanlığına Dilekçemiz  2022 Yılı Türkiye için Zor Bir Yıl Olacaktır Ulusal Egemenlik Var mıdır?   AKP Gidici midir  Yine Açık bütçeler Yine enflasyon Yeni yıla girerken karmaşa ve gaflet var Cumhuriyetimizin 98'inci yılında acı bir noktaya gelindi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın bir Yokuşundayız  Cumhuriyetimizin Gidişi İyi Değildir Kahramanlarımızın Rütbeleri de Söküldü İktidar Anayasayı İhlal Eden İktidar ve Muhalefet Harbiyeli Aldanmaz ve Milliyetçi aldanmaz ne demektir Yaşamımızdaki, Günceller ve düşüncelerimiz Ayasofya Kararı ve Davalarımız İki, değerli kitap İki askeri doktor yazar (E) Hak. Tuğamiral Nafiz Kartal’ın Ardından 2020 ye doğru Kısa Kısa Özetler Sayın Recep Tayyip Erdoğan İçin Zor Günlerden Çıkış Reçetesi AKP tarihe inanmıyor Kaynarcalı Belediye Başkanı Adaylarına Sorularımız Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sisteminin ilk bütçesi kabul edildi Mahmut Makal'ın ardından Dolar yükseliyor TL eriyor neden Seçimden sonra kısa kısa - 2 Seçim mi? Arayış mı? -2 Seçim mi? Arayış mı? -1 14 Nisan Haftasında Kısa Kısa Sandıkların Korunması demokrasinin Olmazsa Olmazıdır TBMM'de bütçe maratonu başladı Faşist Diktatörlük Nedir? Adalet Arayan Türk Milleti 2016'nın en acı haftasındayız Yeni Hükümet Programı ve Cumhuriyetimizin İlk Yılları Terör Yine Terör Kurultay Notlarımız +Ana Muhalefet Nereye gidiyor? Münafıklar Atatürk'ü sevmez Seçimlerden önce ilk yazımız
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Galatasaray2254
 • 2Fenerbahçe2145
 • 3Başakşehir FK2140
 • 4Beşiktaş2139
 • 5Adana Demirspor2138
 • 6Trabzonspor2238
 • 7Kayserispor2132
 • 8Konyaspor2127
 • 9Fatih Karagümrük2126
 • 10Gaziantep FK2225
 • 11Alanyaspor2225
 • 12Sivasspor2224
 • 13Antalyaspor2124
 • 14Hatayspor2123
 • 15MKE Ankaragücü2122
 • 16Kasımpaşa2222
 • 17Giresunspor2121
 • 18İstanbulspor2221
 • 19Ümraniyespor2114
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA