DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Aytekin Ertuğrul
Aytekin Ertuğrul
Giriş Tarihi : 21-06-2022 09:10

Türkiye Cumhuriyeti  AKP Tüzüğüne Göre Yönetilemez 

Türkiye Cumhuriyeti  AKP Tüzüğüne Göre Yönetilemez 

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul 

draertugrul@hotmail.com 

Konuştuğumuz ve yazdığımız konulara bakarsak,  Deniz bitmiştir. İşin sonuna gelinmiştir. Geçen haftanın güncel yazı konusu bu idi. "Türkiye Cumhuriyeti  AKP yönetimi ile devam edemez." Çünkü AKP, Cumhuriyetimizin temel ilkelerine esasta  karşıt bir partidir. Cumhuriyetimiz DENK bütçe + Laik eğitim temelleri üzerinde kurulmuştur. AKP ise açık bütçe ve Dini eğitim üzerinden ilerlemektedir. Bu yurdun her karış torağını şehit kanları ile sulayarak Büyük Türk Milletinin kurduğu Cumhuriyetimizin esaslarıyla asla ilgisi yoktur. İşte AKP nin iki, temel karne notu. 

18 TL olan bir gram altın 977 TL ye çıkmıştır. Artış 54 mislidir. 

Bir ABD doları ise 1.320.000 TL den 17.330.000 TL ye çıkmıştır. Artış 13 mislidir. 

AKP nin  karnesine bakan bir yabancı uzman aynen şu sonuca varır.  AKP ABD ile işbirliğinde asla bir kusur işlememiştir. Sadık bir stratejik dost olunmuştur. "Durum vahim ama umutsuz değildir" denilen günlerdeyiz. 

Türk milletini bu kadar gaflet ve dalaletle hizmet süresi geçirten AKP ve onun liderini artık fazla ilgilendirmiyor. Allah kimseyi doğru yoldan ayırmasın. Bu duamız AKP yi de kapsar. 

 

 

Av. Güner Yiğitbaşı  bir ceza hukukçusudur. Hukuk fiil ve ceza konusunda ömür harcamış bir kişidir. Diyor ki:  

Bu haliyle yeni düzenleme; düşünce ve düşünceyi açıklama özgürlüğünün defterini dürmeye, halkın sesini kısmaya ve doğru bilgi edinme özgürlüğünü yok etmeye yönelik, antidemokratik çok korkunç ve tehlikeli bir düzenlemedir.17.06.2022 

Biz Doktorlar muayene bulgularımız ile laboratuvar bilgilerini toplayarak bir karara varan insanlarız. “Sırf halk arasında endişe, korku veya panik yaratmak saikıyla, ülkenin iç ve dış güvenliği, kamu düzeni, genel sağlığı ile ilgili gerçeğe aykırı bir bilgiyi, kamu barışını bozmaya elverişli şekilde alenen yayan kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır” şeklindeki Türk Ceza Kanunu maddesini hâkimlerimiz bilirkişilerimiz nasıl anlayacaklar nasıl uygulayacaklardır. Tarihte eşi benzeri var mıdır? Vardır. Ulu Hakan Abdülhamit Han dönemimde yazılarda yıldız sözcüğü kullanılmazdı. Yıldız sözcüğünden  " Yıldız Sarayı" anlamı çıkarılırdı. 100 yıl sonra eski muhteşem ( Donamayı Haliç'te çürüten, Galata bankerlerinden borç alan fabrika ve okul açmayan) Osmanlı'ya dönmek ne kadar gurur verici bir şeydir. Bu durumda diyecek hiç bir şey yok. İsa Peygamber çarmıha gerilirken dahi insanlığa ışık saçtı dedi k. " ALLAHIM SEN BUINLARI AFFET ONLAR NE YAPTIKLARINI BİLMİYORLAR." 

Biz sık sık yazıyoruz. Sırf iktidarı aldatmak için gerçek dışı rakamlar kullanılıyor diye. Son 4 yılın bütçe açıklarını yapanlar yaptıranlar bizden değildir. Ey iktidar bunlar sizden de değildirler." Son 4 yılın bütçe açıkları şudur diye. Sırf  halk arasında endişe ve korku için değil ama Türk milletine doğru yolu göstermek muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için yazılıyor.  

İşte son 4 yılın bütçe açıkları:    

2019=81 Milyar,    

2020= 139 Milyar    

2020= 246 Milyar    

 2022=278 Milyar   

 Toplam 744 Milyar eder.   

Bu bütçe açıklarını yapanlar yaptıranlar size düşman bize düşman bebeklerimize düşman gençliğimize düşman en önemlisi her karış torağını şehit kanları ile sulayarak Ana yurdumuzu yeniden Ana yurt yapan Büyük Türk milletine düşmandırlar. Bu yazıyı   halk arasında endişe ve korku yaratmak için yazmadım. Sırf uyarmak ve yardım  amacıyla yazdım.  

Genelkurmay başkanımızı hapse atan. Tutuklayan ve de Kuvvet komutanlarımızı Anayasamızın 148. Maddesine göre  Yüce Divan sıfatı ile T.C. Anayasa Mahkemesinde yargılanacakken FETO omurgalı hakim ve savcıların yer aldığı özel Mahkemelerde yargılanması hususuna takılanlara söylemek gerekir ki: Bu kadar kusur kadı kızında da  olur cinsinden bir kusurdur. Yukarıda sunduğumuz AKP karnesine ve son 4 yılın bütçe açıklarına bakarsak gidişimizin şahaneliği apaçık ortadadır.  

Bu kadar gaflet dalalet içinde bütçe hazırlayan ve harcamasındaki tüm denetleme mekanizmalarını ortadan kaldıran bir yönetim için ne yazsak bir faydası yoktur. İktidar bütçelerimizi DENK yapmak yerine emekli insanlarımızın deneyimlerinden yaralanmak yerine onlarla uğraşırsa bacaklarına elektronik kelepçeler takarsa rütbeleri sökerse esas işinden uzaklaşmış olur. Durmak yok yola devam değil sadece, 

 Durmak yok Rütbeleri sökmeye devam.  

Durmak yok kelepçeler takmaya devam.  

Durmak yok Ordu Evlerine girişleri yasaklamaya devam.  

Toplantı ve gösterilerde gaz sıkmaya devam 

Bütçeleri açık yapmaya devam.  

Bu devamlar Türkiye Cumhuriyetine yazık eder. Yapanlara da bir fayda sağlamaz. Tarihe de acı acı geçer. 

 

 

Bu haftanın notu: Açık bütçe ve enflasyon sandıktan çıkan iktidarları götürür. Ey iktidar açık bütçeler sizi götürmeden DENK bütçe yapın. Çünkü Denk bütçe yapan iktidarları yer yarılmazsa gök delinmezse alt edecek hiçbir kuvvet yoktur. 

NELER SÖYLENDİ?
@
Aytekin Ertuğrul

Aytekin Ertuğrul

DİĞER YAZILARI Cumhurbaşkanımızın 3. Defa Adaylığı Konusu  Cumhurbaşkanımızın 3. Kez Adaylığı Konusu  Seçimlerden Önce Alarm Zilleri çalıyor  Gidişimiz Atatürk Yoluna Uygun Değildir  Yeni Yılda Yeni Bir Cumhurbaşkanı  Sarıkamış Faciası Acı Bir Tarih Kesitidir Asgari Ücretler Denk Bütçeye Dönülmeden Çözülemez  2023 Yılı Asgari Ücretleri, Maratonu   Ülkemiz Hukukçuların dahi Hukuk Aradığı Bir Ülke Olmuştur. T.C. Anayasa Mahkemesi’ne Yapılan Bireysel Başvurular  AKP İktidarı Seçimlere Girecekmiş  2023 Mali Yılı Bütçemiz ve Biz  Sayın Cumhurbaşkanımıza Açık Mektup - 2 Sayın Cumhurbaşkanımıza Açık Mektup Yanlış İşler Yaparak Doğru Sonuçlara Varılamaz  EKİM AYI CUMHURİYET AYDINLIĞINA ULAŞTIĞIMIZ BİR AYDIR  Elazığ’da CHP ye Provokasyon  12 Eylül Müdahalesine Bir de Böyle Bakalım Ahmet Hakanı döven o 4 kişi değildir. 1 Kasım Seçimlerine doğru acı ve tatlı başlıklar Türk Milletine 1 Kasım İçin Özel mektup Gittiğimiz yol,  Bilim Yüce Müslümanlık, Anayasal Hukuk ve Atatürk’ün Yolu Değildir  Ankara'daki Hükümetlerimiz Açık Bütçelerle Cumhuriyetimiz devam edemez Hazine ve Maliye Bakanlığına Dilekçemiz  2022 Yılı Türkiye için Zor Bir Yıl Olacaktır Ulusal Egemenlik Var mıdır?   AKP Gidici midir  Yine Açık bütçeler Yine enflasyon Yeni yıla girerken karmaşa ve gaflet var Cumhuriyetimizin 98'inci yılında acı bir noktaya gelindi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın bir Yokuşundayız  Cumhuriyetimizin Gidişi İyi Değildir Kahramanlarımızın Rütbeleri de Söküldü İktidar Anayasayı İhlal Eden İktidar ve Muhalefet Harbiyeli Aldanmaz ve Milliyetçi aldanmaz ne demektir Yaşamımızdaki, Günceller ve düşüncelerimiz Ayasofya Kararı ve Davalarımız İki, değerli kitap İki askeri doktor yazar (E) Hak. Tuğamiral Nafiz Kartal’ın Ardından 2020 ye doğru Kısa Kısa Özetler Sayın Recep Tayyip Erdoğan İçin Zor Günlerden Çıkış Reçetesi AKP tarihe inanmıyor Kaynarcalı Belediye Başkanı Adaylarına Sorularımız Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sisteminin ilk bütçesi kabul edildi Mahmut Makal'ın ardından Dolar yükseliyor TL eriyor neden Seçimden sonra kısa kısa - 2 Seçim mi? Arayış mı? -2 Seçim mi? Arayış mı? -1 14 Nisan Haftasında Kısa Kısa Sandıkların Korunması demokrasinin Olmazsa Olmazıdır TBMM'de bütçe maratonu başladı Faşist Diktatörlük Nedir? Adalet Arayan Türk Milleti 2016'nın en acı haftasındayız Yeni Hükümet Programı ve Cumhuriyetimizin İlk Yılları Terör Yine Terör Kurultay Notlarımız +Ana Muhalefet Nereye gidiyor? Münafıklar Atatürk'ü sevmez Seçimlerden önce ilk yazımız
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Galatasaray2254
 • 2Fenerbahçe2145
 • 3Başakşehir FK2140
 • 4Beşiktaş2139
 • 5Adana Demirspor2138
 • 6Trabzonspor2238
 • 7Kayserispor2132
 • 8Konyaspor2127
 • 9Fatih Karagümrük2126
 • 10Gaziantep FK2225
 • 11Alanyaspor2225
 • 12Sivasspor2224
 • 13Antalyaspor2124
 • 14Hatayspor2123
 • 15MKE Ankaragücü2122
 • 16Kasımpaşa2222
 • 17Giresunspor2121
 • 18İstanbulspor2221
 • 19Ümraniyespor2114
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA