DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Aytekin Ertuğrul
Aytekin Ertuğrul
Giriş Tarihi : 05-07-2018 09:35

Seçimden sonra kısa kısa - 2

Seçimden Sonra Kısa Kısa-2

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

draertugrul@hotmail.com

Türk Milleti “Tamam” Demiştir.

Türk milleti aşağıdaki AKP dönemi çalışma karnesine itiraz etmiş “ TAMAM” demiş ama  sonunu getirememiştir.

 

                2002 te bir    ABD Doları 1.320.000 TL  iken 4.212.000 TL ye çıkmıştır. Artış 3 mislidir

          2002 te    Bir gram altın. 18.000.000 TL den 203.000.000 TL ye çıkmıştır. Artış 11 mislidir

Geçen haftaki görüşümüz geçerlidir. Tekrar yazalım: Yukarıdaki acı tabloyu de Türk milletinin önüne koyarsanız sandıklardan AKP ye bir tane bile “EVET” oyu çıkmaz. Seçimlerden önce veya sonra hiçbir gazete hiçbir televizyon bu acı karneyi milletimizin bilgisine sunmamıştır.

 

Memleketimden İnsan manzaraları devam ediyor.

Herhangi bir gazetenin herhangi bir gününden birer cümle ile memleketimden insan manzaralarını alt alta yazalım ve düşüncelerimiz de ekleyelim.

Enflasyon zirvede %15,39

Son 6 aylık bilanço 52.000 esnaf kepenk kapattı

Sivas İmranlı’da katliam gibi kaza 5 ölü. Birine LPG takılı olduğu belirtilen iki otomobilin çarpışmaları sonunda kazada LPG li otomobil alev aldı. 5 kişi yanarak can verdi.

Osmaniye ticaret ve sanayi odasına gelen S.K. adlı kişi başkan odasına girdi Başkan Devrim Aksoy ile yardımcısı Hasan Ersoy’a  silahı ile ateş açtı. Hasan Ersoy olay yerinde öldü.

Bursa’da aralarında polislerin de bulunduğu silah kaçakçılarına yönelik operasyon düzenledi.59 kişi gözaltına alındı

Bu haberleri ben uydurmadım. Bir gazetenin bir günlük haberleridir. Yaşadıklarımız 1952 sonbaharında enflasyon politikası ile tam manasıyla iflasa sürüklenen  ve o tarihten bu yana DENK bütçe yapılarak acıları onarılmamış Türk milletinin bundan sonra da her gün devam edeceği kesin olan acılar yumağının sadece bir günlük sahnesidir. Yeni seçilen 27. Dönem TBMM bu konuda enkaz devralmıştır. Enkazın temizlenmesinde TBMM ne başarılar dileriz. Dost acı söyler.

Atatürk ve İsmet Paşaya tekrar göz atın.

yazdık. CHP Köklerine ve TBMM Ulusal egemenliğe Dönmek Zorundadır. Ama gel gör ki bunun yerine CHP iç kavgalardan bir türlü kutulamıyor. Biz Sayın Kılıçdaroğlu ile Sayın İnce arsındaki kavgalardan CHP nin ve Türk milletinin karlı çıkacağını asla düşünmüyoruz. Çünkü kavga düşmanlarımızın( Dahili ve harici bedhahlarımızın) saldırdığı cephede değildir. 14 Mayıs 1950 den bu yana ayni saldırlar düzenleniyor. Düşman paraları yükseliyor TL eziliyor büzülüyor. İşte bu gaflet dalalet ve hatta h………yolunda birlik içinde mücadele bayrağının altında toplanılması gereken bir süreçten geçerken neler nelerle uğraşıyoruz. Yazıklar olsun. Siz hiç mi Atatürk’ün ve İsmet Paşamızın şu sözlerine bir göz atamadınız?

Bağımsızlığı korunması için ilk şart bütçenin ekonomik bünye ile orantılı ve denk olmasıdır

Açık bir bütçenin sayısız sakıncalarını iyi bilen TBMM nin denk bütçe yönünde kesin  karar sahibi bulunması, devletin mali ve hatta genel politikası için büyük güvencedir.

Milli paranın kudretini beynelmilel buhrana karşı yüksek varlığının esaslarını masun bulundurmak başlıca gayemizdir. (Mustafa Kemal Atatürk)

 “Enflasyon politikası daha iktidarın ilk yıllarından itibaren iktisadi bünyeyi süratle takatinden düşürerek 1952 son baharı başlarında memleketi tam manasıyla iflasa sürüklemiştir. Kelimeyi tartarak kullanıyoruz.” İsmet İnönü

27. Dönem TBMM 14 Mayıs 1950 ihanet durağında başlayan gaflet dalalet ve hatta hıyanet demek olan açık bütçe uygulanmalarının Türk milletini tam manasıyla iflasa sürüklediğini görmeli ve DENK bütçeye dönmelidir. Bu eğer böyle olmayacaksa Türk milletinin 27. Döneme daha erken terhis belgesini düzenleyeceğinden asla şüphe edilmemelidir. Başarılar dilenir.

 

CHP köklerine dönmek zorundadır.

. Başka bir yolu yoktur. Çünkü bu gün itibari ile Atatürk gününde 80 kuruş olan bir ABD doları 4.600.000 TL dir. Bu  hızla gidersek Anadolu’da Haçlılar bize hayat hakkı vermezler.

Bu yol SEVR durağına giden yoldur. Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında kurulacak Hükümetimizin ilk görevleri arasında Denk bütçeye dönmek+ Laik eğitime dönmek bulunmaktadır. Aksi halde SEVR yoluna devam demektir ki olacakları yazmaktan bile ürkerim..

TBMM ulusal egemenliğin temsil edildiği yerdir. 14 Mayıs 1950 den beri TBMM ulusal egemenliği temsilden uzaklaşmıştır. 27. Dönem TBMM nin DENK bütçeye ve laik eğitime dönerek ulusal egemenliği temsile dönmek zorundadır. Dost acı söyler.

 

Millet İttifakı lağvedildi.

Siyasette güzel şeyler ara sıra yapılıyor. Ama en kısa sürede yapılanların iyiye doğruya güzele gidişin yolunu açtığı görülürse bir yolu bulunup ortadan kaldırılıyor. Millet ittifakını kaldırmak değil herkesi bu çadırın altında toplamak gerekmektedir. Çünkü Atatürk gününde 80 kuruş olan bir ABD doları bu gün itibari ile 4.600.000 TL dir. Millet İttifakı Türk parasının yeniden bir ABD dolarını 80 kuruşa alabilecek yere yükseltinceye kadar  devam ettirilmelidir. Türk milletinin beklentisi budur. Ulusal iradenin gereği budur.  Başarılar dilenir

NELER SÖYLENDİ?
@
Aytekin Ertuğrul

Aytekin Ertuğrul

DİĞER YAZILARI Cumhurbaşkanımızın 3. Defa Adaylığı Konusu  Cumhurbaşkanımızın 3. Kez Adaylığı Konusu  Seçimlerden Önce Alarm Zilleri çalıyor  Gidişimiz Atatürk Yoluna Uygun Değildir  Yeni Yılda Yeni Bir Cumhurbaşkanı  Sarıkamış Faciası Acı Bir Tarih Kesitidir Asgari Ücretler Denk Bütçeye Dönülmeden Çözülemez  2023 Yılı Asgari Ücretleri, Maratonu   Ülkemiz Hukukçuların dahi Hukuk Aradığı Bir Ülke Olmuştur. T.C. Anayasa Mahkemesi’ne Yapılan Bireysel Başvurular  AKP İktidarı Seçimlere Girecekmiş  2023 Mali Yılı Bütçemiz ve Biz  Sayın Cumhurbaşkanımıza Açık Mektup - 2 Sayın Cumhurbaşkanımıza Açık Mektup Yanlış İşler Yaparak Doğru Sonuçlara Varılamaz  EKİM AYI CUMHURİYET AYDINLIĞINA ULAŞTIĞIMIZ BİR AYDIR  Elazığ’da CHP ye Provokasyon  12 Eylül Müdahalesine Bir de Böyle Bakalım Ahmet Hakanı döven o 4 kişi değildir. 1 Kasım Seçimlerine doğru acı ve tatlı başlıklar Türk Milletine 1 Kasım İçin Özel mektup Gittiğimiz yol,  Bilim Yüce Müslümanlık, Anayasal Hukuk ve Atatürk’ün Yolu Değildir  Ankara'daki Hükümetlerimiz Türkiye Cumhuriyeti  AKP Tüzüğüne Göre Yönetilemez  Açık Bütçelerle Cumhuriyetimiz devam edemez Hazine ve Maliye Bakanlığına Dilekçemiz  2022 Yılı Türkiye için Zor Bir Yıl Olacaktır Ulusal Egemenlik Var mıdır?   AKP Gidici midir  Yine Açık bütçeler Yine enflasyon Yeni yıla girerken karmaşa ve gaflet var Cumhuriyetimizin 98'inci yılında acı bir noktaya gelindi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın bir Yokuşundayız  Cumhuriyetimizin Gidişi İyi Değildir Kahramanlarımızın Rütbeleri de Söküldü İktidar Anayasayı İhlal Eden İktidar ve Muhalefet Harbiyeli Aldanmaz ve Milliyetçi aldanmaz ne demektir Yaşamımızdaki, Günceller ve düşüncelerimiz Ayasofya Kararı ve Davalarımız İki, değerli kitap İki askeri doktor yazar (E) Hak. Tuğamiral Nafiz Kartal’ın Ardından 2020 ye doğru Kısa Kısa Özetler Sayın Recep Tayyip Erdoğan İçin Zor Günlerden Çıkış Reçetesi AKP tarihe inanmıyor Kaynarcalı Belediye Başkanı Adaylarına Sorularımız Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sisteminin ilk bütçesi kabul edildi Mahmut Makal'ın ardından Dolar yükseliyor TL eriyor neden Seçim mi? Arayış mı? -2 Seçim mi? Arayış mı? -1 14 Nisan Haftasında Kısa Kısa Sandıkların Korunması demokrasinin Olmazsa Olmazıdır TBMM'de bütçe maratonu başladı Faşist Diktatörlük Nedir? Adalet Arayan Türk Milleti 2016'nın en acı haftasındayız Yeni Hükümet Programı ve Cumhuriyetimizin İlk Yılları Terör Yine Terör Kurultay Notlarımız +Ana Muhalefet Nereye gidiyor? Münafıklar Atatürk'ü sevmez Seçimlerden önce ilk yazımız
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Galatasaray2254
 • 2Fenerbahçe2145
 • 3Başakşehir FK2140
 • 4Beşiktaş2139
 • 5Adana Demirspor2138
 • 6Trabzonspor2238
 • 7Kayserispor2132
 • 8Konyaspor2127
 • 9Fatih Karagümrük2126
 • 10Gaziantep FK2225
 • 11Alanyaspor2225
 • 12Sivasspor2224
 • 13Antalyaspor2124
 • 14Hatayspor2123
 • 15MKE Ankaragücü2122
 • 16Kasımpaşa2222
 • 17Giresunspor2121
 • 18İstanbulspor2221
 • 19Ümraniyespor2114
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA